| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune cum sa fiu o fata fitoasa...asa cum sunt cele de la scoala. funda

Răspuns Câştigător
| AlinaMihaescuGeorgiana a răspuns:

Hey! Pai in primul rand trebuie sa iti spun ca toate fetele de la scoala ma considera fitoasa, doar prietena mea cea mai buna si inca un baiat(De care imi place big grin) nu ma considera fitoasa. Sa stii ca nu prea e bine sa te considere oamenii asa!

Dar daca vrei, uite cateva sfaturi:

1. Trebuie sa te imbraci mai… stii tu... nu ca pitzipoancele, dar mai… intelegi tu...

2. Ia-ti o tona de dezinfectante si multe servete umede. Foloseste-le mereu.

3.Prefa-te ca te crezi cea mai buna dintre toti si razi de toate chestiile gresite pe care le fac ceilalti.

4. Da-ti parul pe spate mereu in semn de lauda ca esti mai frumoasa, mai interesanta si mai buna ca toti

5. Nu fii modesta! Ci din potriva, lauda-te. De exemplu:
*Am un superr telefon
*Am super haine
*Super IPod
*Stiu sa cant la chitara
*Am cel mai dulce catelus si…

6.Mai sunt multe dar cred ca ti-ai dat seama…

Sper ca te-am ajutat!

Paa! big grin

20 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Pai in primul rind mergi asa mai cu nasul pe sus, mai ridica din spranceana cand vorbesti, fi mai distanta si nu-i mai baga in seama pe toti, da-le replici mai acide, ia-ti o fata de aia plictisita si neinteresata de nimic din jur, etc... Acuma, sa fim mai serioase, de ce vrei sa fii fitoasa? Nu mi se pare deloc interesant, astea sunt niste copilarii. Mai bine fii tu insati, sincera si draguta si vei avea mult mai multi prieteni in jurul tau care te vor iubi cu adevarat.

| ledzeppelin a răspuns:

E cea mai ciudata intrebare pe care am citit'olaughing De ce vrei sa faci chestia asta? Daca ele sunt asa trebuie sa fi si tu?

| hideaway a răspuns:

laughing Nu e nevoie de a fi fitoasa, fiindca, totusi nu este bine deoarece tu cand te vei intalni cu cineva nu o sa te suporte. Crede`ma am incercat si eu si nu a mers. Mai bine e sa fi tu insati. Colegele tale nu sunt mai frumoase ca tine pentru ca poarta nu stiu eu ce haine... daca vrei sa nu mai ai prieteni. In fine sper ca te-am ajutat.

| Buuff a răspuns:

Unele sfaturi de mai jost nu sunt bune.nu numai pitipoancele in roz cu sclipici sunt fiatoase.si emo'istele astea sunt asa si au fete de moarte ...Eu zic sa fii tu insuti si pe cele de fite sa nu le bagi in seama s-ar putea sa starnesti ceva invidie de la ele si sa se omoare dupa tine. pentru ca daca vede ca stai singura si le lasi sa te ia peste picior si te lasi injosita de ele n-o sa fie deloc bine...
Fii tu insati ...nu le baga in seama. vezi-ti de treaba ta nu le pupa in cur (pentru ca asa o sapri o ratata care se tine dupa ele si o sa le faci sa se simta mandre) ...si asao sa vezi ca o sa te bage ele in seama si sa fii tare in modul tau de a fii. Dale'n masa daca iti zic ceva sari la ele si fa'le din cuvinte.winking

| BodyFleci a răspuns:

Nici un baiat nu vrea un prieten fitos sau o prietena fitoasa, si la fel e si cu fetele! Daca vrei sa fii fitoasa fii tare in gura... dar nu iti recomand laughing

| bbxbeibiiii a răspuns:

Pai imbraca-te ca o semipitipoanca, fa mofturi, chichitaie-te cand vezi o particula de praf, da-te si tu la baietii draguti din clasa alaturata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asta e problema...as face asta numai ca sa ma daptea...pentru ca, coloegele mele (absolut toate)sunt fitoase.am incercat sa nu ma schimb.dar stiti cum se zice"spune-mi cu cine stai ca sa iti spun cine esti"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asta e problema...as face asta numai ca sa ma adaptez...pentru ca, coloegele mele (absolut toate)sunt fitoase.am incercat sa nu ma schimb.dar stiti cum se zice"spune-mi cu cine stai ca sa iti spun cine esti"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa nu devi asa!

| babzibazatu a răspuns:

Fii tu insati, fiindca daca traiesti din "cum sunt altii" n-o sa ai niciodata o viata a ta proprie. Daca esti tu insati vei trai asa cum vrei, fara dogme sau modele dupa care sa te iei. Si pana la urma asta e cel mai important, sa fii tu cea originala happy

| vanessa001 a răspuns:

Eu aud vorbe ca sunt fitoasa si nici nu stiu de ce. laughing Nu e un lucru bun, adica eu am trecut printr-o depresie pentru ca unele fete ma caracterizau asa si ma simteam foarte rau, comentau mereu, ma barfeau..ai grija ce iti doresti

| bianca_7396 a răspuns:

Poarta haine,stralucitoare,roz,mergi cu nasul pe sus,si cand iti povesteste cineva ceva,prefate ca tu ai lucruri mai tari,ca ai ceva mai presus ca el,fi si tu superficiala! fa-ti un grup de fete si tinele oriunde dupa tine, ca si cum ar merge dupa fundul tau, ca sunt asa...mai un fel de ''servitoare'',stai intre ele,le dai ordine,asa lumea o sa creada ca esti o fata fitoasa! arata-le ca ai mofturi,fa ceea ce vrei, zile si pune conditii, manipuleaza-i! fundita pentru mine?

| pitzipoancoiesidepeprofilulmeu a răspuns:

Crezi ca asta te va face mai populara? mai fericita si iubita de ceilalti? Dar daca stai mai bine sa te gandesti, diferentele sunt cele care te fac mai speciala cu adevarat. Funda? love struck

| pitzipoancoiesidepeprofilulmeu a răspuns:

Dar daca iti doresti foarte mult sa fi fitoasa, cand mergi la cineva du-te cu buzele umflate, cu nasu` pe sus si sa te imbraci misto si frumos, iar la scoala nu venii in uniforma iar dacao colega incearca sa tipe la tine frige-i o palma sau bate-o fa-i ceva! crede-ma mie mi s-a intamplat sa nu vin in uniforma la scoala si fetele au inceput sa tipe la mine. Mi sa mai intamplat laughing.

| Izzy12 a răspuns:

Deea.xd18 ( id'ul meu ) Iti sp eu love struck

| Naomiroxana a răspuns:

Dar de ce vrei sa fi fitoasa mai bine simpla, nu incerca sa te schimbi fortat!

| Monsterrr a răspuns:

Daca vrei sa copiezi pe cineva inseamna ca nu ai personalitate.

| anonim_4396 explică (pentru Monsterrr):

Nu copiez...incerc sa ma adaptez...

| oanapink a răspuns:

Ia-ti ceva super: o geanta faina, niste papuci faini.etc si intreba-le pe fete:va place noua mea?
cumpara-ti suvite roz sau mov,fa-ti parul sau vopseste-te mai extravagantbig grin prinde-ti parul intr-o coada si lasa putin par desfacut si pune-ti o cordeluta aurie.
Da-te cu putin luciu de buze(sau daca te lasa la scoala machiaza-te putin)
intreba-l ceva sau vorbeste putin cu cel mai dragut baiat din scoala in preajma altora
ia-ti o esarfa la gat, vreo doua bratati, un lant si niste ochelari de soarehappy

Dar oricum mai bine fi tu si intereseaza-te de altceva si fi prietena cu oameni de genul tauwinking

| dianatibil a răspuns:

Va multumesc foarte bult