| caterinasmile a întrebat:

Imi puteti spune, va rog cat mai multe retete de masti pe baza de ou, sau orice alte retete de masti pentru indesirea parului?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Cel mai bun ingredient pentru mastile de par e uleiul: eu intotdeuna am in baie doua sticle de ulei difeeritelaughing de exemplu acum am ulei de in si de cocos, la fel de bun e si gazul lampant daca ai de unde sa faci rost e super bine sa ai o sticla, miere daca ai, ou etc...amesteci indredientele in functie de ce ai pe moment! daca vrei pentru indesire incearca sa faci o masca din ulei de ricin, gaz si galbenus de ou! foloseste amestecul la cateva saptamani! eu nu am testat reteta pentru ca nu am avut gaz, dar am folosit ulei de ricin, ou, miere si toate celelalte si pot spune ca am un par foarte des! baftawinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul tau nu o sa se indeseasca peste noapte...
De cand ne nastem avem un numar fix de fire de par. Parul are mai multe stadii iar cand ajunge in stagnare si cade incep alte fire sa creasca pentru ca asta e ciclul lui. Poti sa-ti faci implant de par sau sa-ti pui o peruca sau extensii daca vrei par mai des. Eventual cauti solutii pentru volum cum ar fi samponul uscat de la batiste.

Dar nu exista asa ceva, sunt porcarii bagate pe gat de cei de sus. happy

| Ruxandra15 a răspuns:

Pai ar fi bun un iaurt cu cacao. Cu cat stai mai mult cu ea cu atat e mai bine. Sunt foarte multe. Ou cu miere si lapte, ou cu lamaie, ulei de masline cu diferite fructe. Sau cel de ricin dar eu nu il amestec cu nimic. Dupa ce stau cu el ma clatesc cu otet