| Annemarierose a întrebat:

Imi spuneti niste tratamente impotriva cosurilor pe care le-ati incercat si au dat roade?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Am testat si eu tot felulul de masti facute in casa, tot felulul de creme de la farmacii/plafar, pana cand am mi-am umplut toata fata.
Am fost la dermatolog, si momentan nu mai am nici un cos, fata de vindeca dupa un peeling impotriva petelor ramas de la cos.
Ce am invatat de la dermatolog : intai cauta cauza si tipul acneei si apoi tratateaz-o cu creme potrivite. Acneea e de mai multe feluri si cauze diferite - apare de la stres, de la alimentatia nesanatoasa, de la igiena nu prea corecta ( spalat dimineata si seara cu un sapun antiacneei si apoi sa aplici o crema hidratanta), apare din cauza dereglarii hormonale.
Acneea mea e de la stres, si de la dereglare hormonala, i-am gasit cauza si acum folosesc produse speciale de curatat si ma spal pe fata dimineata si seara.

| briquette a răspuns:

Heii! am incercat foarte multe tratamente, leacuri babesti, creme/geluri de fata etc. de la farmacie si dermatolog, dar nimic nu a functionat la mine pana am dat de un gel de curatare de la avon la 9 sau 10 lei care nu as fii crezut ca o sa mearga ( http://i.aoro.ro/view/8/avon/avocarw_kecl10__8.jpg ) ma spalam cu el dimineata si seara. De la el am scapat de cosuri, acum depinde de la om la om. poti incerca si tu

| AncaaaHope a răspuns:

Buna :*
Nu am incercat, dar am o prietena care foloseste miere de albine...doar o aplici pe fata, o lasi 5-10 minute, daca o sa folosesti acest tratamnent naturist, regulat timp de cateva saptamani, vei incepe sa vezi rezultate.Si nici nu e costisitor. Funda big grin

| Mg_Alexandra_2000 a răspuns:

Deci fă un ceai verde/negru care se găseşte la farmacie înmoaie intr-un prosop şi dă ţi pe faţă timp de o săptămână şi ţi se vor usca :*

| crist1256 a răspuns:

Cu un tub care se numeste,, pure nature" de la Oriflame