| MyGoodLife a întrebat:

Imi spuneti va rog un tratament pentru anticaderea parului?
Am 12 ani si parul putin dupa umeri.
P.S.Am incercat Gerovital, nu a dat roade

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna
parul iti cade din mai multe motive :
1. o data la un an, parul se regenereaza, si de aceea cade ( mie mi se regenereaza toamna)
2. lipsa de calciu, magneziu si zinc.
3. stresul - un mare factor in caderea parului
4. alimentatia nesanatoasa( prea multe fast-food-uri, prea putine legume, fructe)
4. Samponul ( eu am unul din farmacie, ca cele de pe piata irita scalpul)
5. folosirea placii/feonului
/ondulatorul ( strica foarte mult parul daca tot vrei sa il indrepti foloseste spray cu protectie termica pentru par).
6. Folosirea produselor de coafat.
Eu folosesc o masca de regenerale care mie imi prieste foarte mult si nu mai am probleme cu parul. Masca este formata din : un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

3 răspunsuri:
| oanaro a răspuns:

Cel mai bun tratament este acesta: http://www.tratamentchelie.aaz.ro

| DrLolo a răspuns:

Incearca cu tonic capilar il gasesti si la farnaciile naturuste

| Paicu_Andrei_1996 a răspuns:

Poti intreba la farmacie despre Viaderm. Este o vitamina speciala pentru par si unghii.