| Florica19 a întrebat:

In ce consta a fi reprezentant Avon sau Oriflame? Dau funda raspunsului cel mai complet.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Iei revista, le arati prietenilor vecinilor si femeilor nebune dupa asa ceva. Iei comenzi si le trimiti prin e-mail sau telefon la centru, iar de acolo iti trimit pordusele, iar tu castigi banii din comisioane, vanzari.

| alexutzu1981 a răspuns:

Ca sa devii reprezentant Avon/Oriflame intai de toate trebuie sa semnezi un contract de colaborare. Ca si reprezentant in functie de valoarea comenzii primesti un discount. Poti sa cumperi produse pentru uzul propriu sau sa strangi comenzi pe baza catalogului si sa revinzi produse, iar discountul fata de pretul de catalog iti va ramane tie ca si castig. Daca nu-ti place sa vinzi nu vei castiga mare lucru. Cel mai bine se castiga daca esti coordonator, acest lucru insemnand sa-ti faci echipa(recrutare de reprezentanti)

| Niculinaa a răspuns:

Buna!
Poti sa ma contactezi aici: https://www.facebook.com/home.php
iti pot oferii informatii despre Oriflame si te pot ajuta..mai ales la inceput pentru ca vei avea nevoie.

Succes daca te-ai inscris deja!

| andreycatalin99 a răspuns:

Pai ca reprezentant avon sau oriflame, trebuie sa te duci sa ridici comanda.de la sediu. Si sa dai pe siteul lor codurile si pagina produselor dorite... Iar la fiecare luna te duci sa iei catalogul din luna respectiva... Bine inteles. Trebuie sa dai bani la timp, ca sti mai sunt cate uni. Care zic iti dau bani la salariu. Sau mai încolo... Trebuie sa pui de la tine bani ca altfel te penalizeaza,... Funda?