| lovebitesforever a întrebat:

In urma cu cateva saptamani am facut monstruoasa greseala de a-mi taia bretonul mult prea scurt,si eu avand fruntea lata nu ma avantajeaza deloc. As vrea sa stiu ce as putea sa facca sa-mi stea si mie bretonul mai bine, cum sa fac sa-mi creasca mai rpd.Ideea e ca peste o luna o sa fiu la liceu si n-as vrea sa las o impresie proasta purtand o freza de copil retardat. Vreau cateva modele de coafuri moderne, cu breton(parul meu ajunge cu greu deasupra umerilor). Promit funda si vot la toti!

Răspuns Câştigător
| DWDT a răspuns:

Du-te la coafor si spune-i doamnei de acolo ce iti doresti ca sa te ajute (sa iti arate niste stiluri de aranjat bretonul/parul ca sa arate mai bine). Lasa-ti bretonul sa creasca, daca ai fruntea lata nu are rost sa iti lasi breton pentru ca orice fata cu fruntea lata si fara breton arata foarte bine!
Bafta

8 răspunsuri:
| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Decii...ai putea sa cumperi ulei de ricin de la farmacie pentru ca ajuta la cresterea parului;)sau ai putea sa iti dai bretonul intr-o parte ceva de genu http://www.google.ro/......tp?/imgres sau prins pe sus sau sa iti pui bentita. Sper ca te-am ajutat!

| ninaelenadobrev a răspuns:

Punetil intr-o parte

| lea72 a răspuns:

Dacă ai tăiat prea scurt nu prea ai ce face în privinţa bretonului. Dar poţi să mai maschezi prin faptul că te tunzi pixie, este o tunsoare scurtă şi eventual fă-o asimetrică. Există şi un dezavantaj la această tunsoare, trebuie să ai trăsături aromonioase, oricum poţi încerca. Până începe şcoala mai creşte bretonul, socoteşti că el creşte cam 1 cm pe lună. Nimic nu e aşa de negru cum crezi. Baftă la liceu. Oricum colegii care o să te placă o să o facă indiferent de tunsoarea pe care o ai.

| danielaxyz a răspuns:

Tunde-ti bretonul in zimti

| AbbyXQuinn a răspuns:

Buna :*
Poti incerca asa.iti las mai multe modele sper sa te ajute :)

http://www.hairstyledigest.com/......rstyle.jpg [eu asa m`am tuns...am fast la coafor cu poza :)) si la mie era bretonul scurt la inceput dar se aseaza foarte frumos.]

http://stealherstyle.net/wp-content/uploads/hair/taymom/razor6.jpg [la fel, nu conteaza marimea bretonului pentru ca se poate aseza destul de bine la coafura asta ]

http://4.bp.blogspot.com/......r-babe.jpg [asta e putin mai rebela, sper sa iti placa.]

http://www.haironthebrain.com/wp-content/uploads/2009/06/taylor-momsen1.jpg [asta mi se pare superba...iar daca mergi la coafor ii poti spune ca vrei bretonul intr-o parte si se aseaza destul de frumos]

http://i168.photobucket.com/......n-hair.jpg [mi se pare superba coafura asta...merge sa o faci dupa prima tunsoare. La mine a mers xD]

Sper ca te-am ajutat. Si singura solutie este sa mergi la un coafor. Ideea e ca nici nu stiu cum ai tu parul acum dar una din astea sigur te-ar avantaja.

Succes. :* Sper ca te-am ajutat. :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu il prinzi cu clama pana iti creste?

| lovebitesforever explică (pentru AbbyXQuinn):

Multumesc mult pentru sfaturi si pentru poze!:* o sa tin cont, adevarul e ca toate sunt superbe si abia ma pot decide!laughing

| AbbyXQuinn a răspuns (pentru lovebitesforever):

Cu placere :* Dupa parerea mea poti opta pentru prima big grin Daca nu iti place, poti sa alegi oricare alta, toate sunt superbe laughing