| Daria00 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Ce parere aveti despre cremele anticelulitice? Ati incercat pana acum? Au functionat? Nu am folosit niciodata asa ceva, mizez pe ideea ca singura solutie ar fi sportul, insa sunt curioasa daca se remarca vreo ameliorare dupa utilizarea lor. Povestiti-mi experientele voastre, in cazul in care le-ati folosit.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar alea la un pret destul de piperat cu un anume masaj ajuta.
In rest, miscare, alimenatie sanatoasa si apa cu lamaie (Fara zahar)

| CuriousStuff a răspuns:

Dar pentru baieti nu? Noi ce avem? happy Glumesc.
Celulita e grasime (sau mai bine zis un efect vizibil al acesteia) iar creme magice care sa topeasca grasimea (in afara de acid sulfuric) nu prea sunt.
Poti sa o tii putin sub control dar din cate stiu odata ce renunti la tratament apare iar. Exista metode care au rezultate mai bune dar sunt chirurgicale si eu zic ca nu merita sa treci prin asta pentru niste celulita.
Poti in schimb sa-ti tonifici corpul si sa scapi de cauza (grasime) si nu de efect (celulita) prin sport. Fa-ti un program de alergat, 30 de minute dimineata, 30 seara. Mananca sanatos si echilibrat si o sa se intample minuni (sa zicem). Nu de pe o zi pe alta, dar cu timpul o sa vezi cum nu doar celulita o sa dispara dar si starea ta generala de sanatate o sa fie mult mai buna. Corpul tau o sa-ti multumeasca.
Asteapta si alte pareri. Nu sunt tocmai expert in celulita dar cam asta e ce stiu eu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cremele alea n-au efect fara sport si un stil de viata sanatos.

| BeeBia a răspuns:

Celulita nu e grăsime. Sunt fete slabe care au celulită. Nu da bani degeaba pe creme sau masaje pentru ca nu o sa funcționeze. Celulita e rezultată din cauza atrofierii mușchilor. Începe sa faci sport sau plimbări mai lungi și o sa vezi ca o sa treacă. " Mersul pe jos, face piciorul frumos."