| rainboww a întrebat:

La ce ajuta crema cu extract de melc? fundita

Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Crema cu extract de melc ajuta la :
iminuarea cicatricilor, ridurilor adanci de pe fata, maini, decolteu, corp (vergeturi)
decolorarea petelor prin accelerarea procesului de exfoliere si formarea unui nou strat de piele
reducerea si calmarea iritatiilor ce pot apare in urma arsurilor solare, barbierit, epilare etc.
regenerarea tesuturilor si diminuarea depozitelor de celulita
protejarea pielii impotriva radicalilor liberi datorita poluarii
hidratarea pielii si cresterea elasticitatii acesteia, prin activarea secretiei de collagen si elastina.
prevenirea dezvoltarii anumitor specii de bacterii ce pot apare in acnee.

eu am crema cu extract de melc de la herbagen si este foarte buna

5 răspunsuri:
| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Am vazut la teleshopping ca o poti folosi impotriva petelor de pe fata

| danielaxyz a răspuns:

Acnee,pete post acneice, cicatrici, vergeturi

mira
| mira a răspuns:

Imbunatateste temporar aspectul pielii.Mai astupa din cicatrice.

| Florynna_6264 a răspuns:

Crema cu extract de melc ajuta la
· diminuarea cicatricilor, ridurilor adanci de pe fata, maini, decolteu, corp (vergeturi)
· decolorarea petelor prin accelerarea procesului de exfoliere si formarea unui nou strat de piele
· reducerea si calmarea iritatiilor ce pot apare in urma arsurilor solare, barbierit, epilare etc.
· regenerarea tesuturilor si diminuarea depozitelor de celulita
· protejarea pielii impotriva radicalilor liberi datorita poluarii
· hidratarea pielii si cresterea elasticitatii acesteia, prin activarea secretiei de collagen si elastina.
· prevenirea dezvoltarii anumitor specii de bacterii ce pot apare in acnee... spre ca ti-am foat de ajutorwinking

| anutza a răspuns:

Dca ate referi la cea de la telesiop nu e buna de nimic a incercat-o mama