| JulesDC a întrebat:

La ce folosesc cremele exfoliante pt fata?☺

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La exfoliat... iti indeparteaza stratul de celulle moarte de la suprafata pielii, pielea "noua" fiind mai fina si stralucitoare. Se folosesc de 1-2 ori pe saptamana.

| Morenna10 a răspuns:

Cosuri

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,si eu tocmai mi-am luat o crema exfolianta pentru fata de la Bioten si e foarte buna.Cremele astea sunt folosite in general pentru a indeparta celulele moarte de la suprafata pielii, a lasa tenul mai catifelat si hidratat, dar nu pot fi folosite zilnic, ci e recomandat sa le folosesti de maxim 2 ori pe saptamana.

| bonjordoking a răspuns:

Cremele exfoliante indeparteaza stratul de celule moarte pentru a improspata pielea. Acel strat de piele moarta contine bacterii si are rol igienic dar si estetic, facand pielea mai fina. Sper ca te-am ajutat happy