| T30D0RA a întrebat:

La ce foloseste ceara de par?

Răspuns Câştigător
| DenisaMetal a răspuns:

Ceara de par se foloseste in cantitati foarte mici.In primul rand, trebuie sa cumperi o ceara de calitate, apoi, dai cu degetul doar cat sa ramana o pelicula. O pui in palma, o incalzesti si apoi treci mana usor prin par:Mai mult la varfuri si sa aranjezi firele rebele. Cantitatile mai mari se folosesc pentru parul scurt, ca sa arate rebel.

6 răspunsuri:
| DianaB a răspuns:

Ceara de par se foloseste cel mai des pentru texturizarea parului scurt si nu este indicata pentru parul lung deoarece il incarca, lipeste si ingrasa.

| Denysa-Myhaela a răspuns:

Ceara de par se foloseste cel mai des pentru texturizarea parului scurt si nu este indicata pentru parul lung deoarece il incarca, lipeste si ingrasa. Doar in cazul in care parul lung, uscat si cu firul gros este indreptat poti folosi ceara lichida WetWax de la Fudge.

| mename oana a răspuns:

Ceara de par (sau pomada), fabricata din uleiuri, esente naturale si in componenta cu ceara de albine, hidrateaza, intretine buclele si le confera stralucire. Trebuie folosita in cantitati mici, altfel imbacseste parul. Se aplica cu buricul degetelor, dar nu la radacina, pentru a nu turti coafura.

| pisicel_5329 a răspuns:

La coafat din cate stiu eu happy!

| AngellSthefan a răspuns:

La indreptare. Simpuk

| nambadian a răspuns:

Pai ceara de par se foloseste in special pentru baieti in loc de gel de par pentru ca are un miros specific frumos si in cazul in care nu iti sta freza cu gel cu ceara sta cu siguranta deoarece e mult mai puternica