| Regin_Anca_1910 a întrebat:

La vopsitul cu violet de gentiana trebuie sa fie parul uscat sau umed?

3 răspunsuri:
| Henriette1165 a răspuns:

Presupun ca este ca orice alta vopsea aplicandu-se pe parul uscat si nespalat.

| Marlushka a răspuns:

Sincer,nu stiu. Eu merg la coafor in dimineata asta sa imi fac varfurile turcoaz, iar coafeza mi-a spus sa cumpar albastru de metil si violet de gentiana sa imi aplice dupa ce imi decoloreaza varfurile.
Am vazut filmulete pe youtube cu persoane care se fac singure acasa ( ca in cazul tau).
Eu am vazut-o pe matusa mea ca isi uda parul si apoi aplica violetul...Acum nu sunt sigura..nu stiu sigur.
Nici-o prietena de a ta nu stie? smug Eu cred ca umed.
Acum incerca cum vrei ca tot mov iti iese. Si daca nu iti merge din prima incearca cealalta varianta big grin

| Marlushka a răspuns:

Hey,eu am parul inchis la culoare asa ca mi-am decolorat varfurile la coafor, apoi mereu dupa ce imi fac baie pe cap, intr-un lighean am pus apa, violet de gentiana si albastru de metil. Parul mi-a iesit turcoaz exact asa cum mi-l doream.
Deci eu mi-l aplic pe parul ud si imi iese, acum cred ca merge si pe parul uscat, dar oricum eu amestec culoarea cu apa...