| RoseGirl9927 a întrebat:

Lucrez la un colaj pe pizap cu chestiile esentiale pentru geanta de scoala ( make-up, balsam de buze, telefon, casti, gluma de mestecat, mini parfum, deodorant, perie de par) si imi trebuie cat mai multe idei, sa nu uit ceva important. Ca sa va lamuresc putin, este ca un fel de orar, o lista care sa imi aminteasca sa imi iau tot ce imi trebuie.

P.S. presimt ca imi vor raspunde si cativa retar6dati mintal, si vreau sa le transmit ca nu sunt o pitipoanca, de fapt am 10 pe linie si sunt la liceu:*

3 răspunsuri:
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Deoarece este o lista cu produse de ingrijire de folosire la scoala nu iti lua cu tine nu stiu ce fardurii multicolore o sa arati putin vulgar mai bine i-ati produse stl office care sa iti puna in evidenta frumusetea naturala.
1.Servetele demachiante.
2. Oglinda de buzunar.
3.Balsam de buze.
4.Rimel negru sau transparent.
5.Guma de mestecat.
6. Pila de unghii.
7.Crema de maini si fata.
8. Elastice de par clame si bentite.
9.Perie de par si gel de par etc.
10.O agenda+pix+creion cu radiera+ascutitoare+marker.
Toate le pui in ghiozdan pe langa caiete manuale carti sandwici si sticla cu apa inbuzunarul dedicat lor.
Guma nu o mesteci la ora ci in pauza deoarece vei putea avea probleme cu profesorii.
Sper ca te-am ajutat.
kiss

| DomnishoaraTPU a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

Nu uita de deodorant!
Si scuze de greselile gramaticale...
Graba strica treaba!
Funda :-)?!

| gabrielatulbu2001 a răspuns:

Un elastic de rezerva daca esti eminenta pastreaza-ti pixuri de rezerva eu am mereu ciocolata la mine pila de unghii lac pentru unghii