| JohnnyS a întrebat:

M-am dat cu o "crema de galbenele si propolis" pentru cosuri si mi s-au inrosit, mentionez ca am tenul gras, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Crema de galbenele nu e buna impotriva cosurilor deoarece e un unguent, asta inseamna ca in combinatie cu un ten gras iti ingrasa si mai tare tenul iar cosurile apar mai tare. Te.as sfatui sa te duci la un dermatolog, dupa un consult o sa stie ce tratament sa iti dea in functie de tipul de acnee. Nu mai fa experimente pe propriu tau ten.

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Crema de galbenele e prea grasa, unsuroasa pentru un ten gras...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti acoperi tenul cu chestia aia si el nu mai poate sa respire, nu-mi amintesc daca are parfum dar mai mult ca sigur are iritanti.
Daca ai cosuri cumpara-ti ivatherm akne-syt sau baneocin ( care ajuta la omorarea bacterilor care provoaca cosurile si este foarte eficient ) dar daca-ti iei baneocin trebuie sa folosesti si o crema hidratanta ca sa nu ramana semne sau prima data folosesti baneocin si dupa ivatherm.

| JohnnyS explică (pentru anonim_4396):

Scrie ca NU contine: parfum, conservanti si coloranti sintetici

| anonim_4396 a răspuns (pentru JohnnyS):

Inseamna ca tia blocat tenul si din cauza asta s.a inrosit.

| frostxtq a răspuns:

Crema de galbenele, mai ales daca are si propolis nu poate sa iti faca decat bine. Nu iti mai atinge tenul o perioada.

| Daveed a răspuns:

Pentru cosuri si tenul gras mai bine incearca sa tii cură, adica sa nu mai mananci mancaruri grase sau chestii din astea cu ulei mult si poti sa iti iei un ceai de dezinfectat sangele. Eu beau o cana dimineata si una seara si intr-o saptamana doua s-a vazut rezultatul.