| Kim002 a întrebat:

M-am facut cu violet de gentiana, si nu imi place. cum scap de culoarea asta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Si eu nu stiu cum sa-mi pastrez culoarea in par.
Violetul asta doar imbraca firul in culoare deci trebuie sa il speli cat mai mult si eficient. Culoarea o sa se scurga si daca te speli zilnic o saptamana se estompeaza bine. Eu am folosit detergent ( doar pe lungime! ) de spalat rufe ca sa imi scot un nuantator loncolor si a iesit repede culoarea. Nu mi-a afectat parul doar ca era putin incurcat dar s-a rezolvat cu balsam. happy Poti sa-ti faci o pasta din sampon si bicarbonat si sa te speli cu el pentru ca e mai dur si scoate mai bine culoarea.

| Leerix a răspuns:

Spala-ti parul de cat mai multe ori cu Head & Shoulders, culoarea se va lua treptat de pe par.

| Lorde92 a răspuns:

Spala-te pe cap, de preferabil cu un sampon anti matreata pentru ca astea iau cel mai bine vopseaua de pe par.