| SarmalutaPuternica a întrebat:

M-am inscris astazi la un curs de frizer coafor manichiura pedichiura pentru diploma si as dori sa stiu daca ma voi angaja nu ma pot axa numai pe un singur domeniu? Pentru ca as vrea mai mult manichiura adica cand ma angajez sa devin un nailstilist fara coafor si pedichiura desi le voi face si pe astea imi doresc sa ma raportez apoi pe manichiura pot face acest lucru?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul cursurilor se predau si se invata tehnici si metodologii pentru toate meseriile prezentate insa fiecare cursant are dreptul sa opteze pentru aprofundarea doar a unei singure meserii. Fiecare dupa terminarea cursurilor se va axa si va practica ceea ce stie sa faca/sau ii place mai mult si mai bine. Succes.