| Sara2 a întrebat:

Ma sufoc de caldura in casa ce sa fac? voi cum combateti caldura?

Răspuns Câştigător
Laur
| Laur a răspuns:

Un dus caldut si un ceai cald e mai de succes decat bauturile reci. In tarile cu climat cald (Israel de exemplu), ceaiul cald e la ordinea zilei.

20 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu stau la parter acum, e racoare (noaptea dorm imbracata si cu patura pe mine). Pana acum o luna stateam la etajul 10, asa ca te inteleg. Ia-ti un aer conditionat, cel mai comod si mai eficient. Stai dezbracat(a), fa dusuri frecvente, bea multa apa...

| Marii a răspuns:

Aer conditionat.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Am 4 rauri care trec prin oras: Trotus, Casin, Oituz, Tazlau. Fac baie in care-apuc! Iar acasa... am dat covorul la oparte si dorm pe parchet, dezbracat.

| elena a răspuns:

In primul rand dimineata la ora 05.00 deschizi toate geamurile sa se faca racoare, dupa ora 08.00 inchizi geamurile in care bate soarele dimineata si le lasi pe celelalte deschise pana ajunge soarele la ele apoi le inchizi si din toate usile sau ferestrele lasi una in care nu bate soarele, pentru aerisire; in al doilea rand daca ai jalujele da-le drumul, ele vor opri o parte din caldura; 3. in partea in care bate soarele cel mai mult pune un cearsaf ud prins de perdea sau chiar atarnat de galerie; 4- pulverizeaza chiar perdeaua cu apa, nu i se va intampla nimic; 5- pe geamurile unde bate permanent soarele pune folie metalica va opri caldura (o dai jos iarna), apoi fa dusuri calde ca sa ti se para in casa frig, bea lichide daca simti nevoia, dar sa fie calde si nu cum spun unii reci...stai imbracata in lucruri numai din bumbac, sunt foarte racoroase si abia la urma apeleaza la aer conditionat, care este foarte periculos poti face pneumonie. Daca am repetat unele cuvinte imi cer scuze, nu recitesc ceea ce scriu.

| Puiutz a răspuns:

Oo da:-l...caldura asta... pai sa facem des un dus.ne face mai fresh...si stai in casa.cand e foarte cald.iesi mai spre seara.cu prieteniihappy.

| dyanna a răspuns:

Si eu am problema asta. Si am rezolvat-o fara aer conditionat. In fiecare seara imi deschid geamu si usa si se face curent big grin. (seara, pentru ca in mod normal ziua nu prea sunt acasa big grin )

| naty_3185 a răspuns:

Cumpara-ti un ventilator, bea mai multe racoritoare! succes!

| getty a răspuns:

Bea multe lichide

| lick a răspuns:

Aer conditionat. merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Băuturi mai reci și dușuri.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormi cand e mai cald, si faci treburile prin casa seara/noaptea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aer conditionat setat la minus 40 de grade celsius, mai greu e dimineata cand dau gheata jos de pe geamuri... dar vezi e si o parte buna aici, nu mai trebuie sa caut gheata pentru wisky, frigideru nu-l bag in priza...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum am descalecat de pe bicicleta, m-a apucat noaptea pedalind. Am facut un dus rece m-am racorit si acum am o bere transpirata si o cola la fel de rece. Asa ca e super si ma simt super. Nu stiu la cit o sa apara mesajul ca sint suspendat, dar acum e 11 juma... poate peste o ora, cine stie, o sa ma topesc si eu aici big grin tongue
BRO SUPERman tongue rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 nu mai sta in casa mergi la mare... etc 2 lasa geamuri, usi deschise daca nu ramane nimeni acasa 3 multa inghetata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum am descalecat de pe bicicleta, m-a apucat noaptea pedalind. Am facut un dus rece m-am racorit si acum am o bere transpirata si o cola la fel de rece. Asa ca e super si ma simt super. Nu stiu la cit o sa apara mesajul ca sint suspendat, dar acum e 11 juma... poate peste o ora,cine stie, o sa ma topesc si eu aici big grin tongue
BRO SUPERman tongue rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune rulouri exterioare la ferestre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpatati un aer conditionat nu mai asa poti sa stai desbracat/(a) alta solutie... nu stiu!laughinghappy crying ce caldura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O propozitie cu caldura buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti ie atat de cald du-te la o piscina sa te relaxezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am