| xxxxxxrasfatzataxxxxxx a întrebat:

Mi-am luat de curand vaselina cu aloe vera. E bun pentru indesirea si accelerarea cresterii sprancenelor? Am inteles ca aloe vera are propietatile astea. Oare si vaselina de aloe vera?

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. Vaselina e pentru hidratare, buze crapate, iar aloe vera pentru vindecarea ranilor etc Uleiul de ricin e recomandat pentru indesirea parului.

| CarlaAntonia a răspuns:

Eu am auzit ca uleiul de ricin este bun pentru cresterea sprancenelor, dar nu stiu daca intr-adevar functioneaza.