| Ally a întrebat:

Mi se cojesc mainile[palmele si degetele] foarte tare si picioarele la fel, din ce cauza e? ce sa fac? Multumesc!

11 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Lipsa de calciu, da-le momentan cu o crema de prin casa si-apoi poate poti sa-ti cumperi una care sa me hidrateze, si bea 2 litri de apa pe zi si asta poate fi cauza!

| iuli a răspuns:

Eu sunt de parere ca din cauza faptului ca esti deshidratata. Pe timp de vara incearca sa bei cat mai multe lichide.
Ar trebui sa folosesti o crema hidratanta. Iti sugerez crema de maini hidratanta cu glicerina de la Farmec. E chiar foarte buna. Sau ai mai putea incerca crema de galbenele(ia ceva pana intra in piele, insa e foarte buna).

| PurpleAngel13 a răspuns:

Nu stiu din ce cauza este dar ai putea cauta intr-un magazin naturist o crema pe baza de alovera si propolis sau doar aloe vera iti va catifela mainile si picioarele eu am incercat o crema pentru aceeasi probleme si mi-a mers de minune
Bafta

| AnaBlackVampire a răspuns:

Deshidratare...bea multe lichide.
Exista creme speciale pentru asa ceva care te pot ajuta. Le poti lua din farmacii si nu numai

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa vitaminei a

| aty91 a răspuns:

Se poate sa fie ceva pe fond nervos, din cauza stresului.

| Drsss a răspuns:

Salut! Lipsa de calciu, da-le momentan cu o crema de prin casa si-apoi poate poti sa-ti cumperi una care sa le hidrateze, si bea 2 litri de apa pe zi si asta poate fi cauza!

| anonim_5778 a răspuns:

Lipsa de calciu, ia niste vitamine...bafta!

| Daniel_Enache_1981 a răspuns:

Lipsa de sex! sa faci cat mai des si sa incerci sa nu gemi. Funda

| miky_1289 a răspuns:

Cred ca ai lipsa de calciu, ar cam trebui sa consumi lactate si oua contin foarte mult calciu!

| Roxanna_2962 a răspuns:

Lipsa de calciu. cel mai sigur