| SweetHeart a întrebat:

Nu accept critici! Daca aveti de gand sa ma luati in ras, dispareti, nu am chef.Am nevoie de ajutor, da-ti-mi niste sfaturi cum slabesc 10-15 kg in 1-3 luni, fara sa apara efectul yo-yo.Nu sunt lenesa, si accept sa fac sport, apa multa beau daca e nevoie.Vreau sa am o greutate normala pana la toamna. Vreau sa slabesc, dar sanatos.Si ce sfaturi imi recomandati ca sa imi piara pofta de mancare.Multumesc mult :3 happy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și unde zici că să dispărem?
Învață să mănânci, să combini corect alimentele, practică un sport de masă și hidratare.
Pa, pa.

| capricc a răspuns:

Renunti la zahar si la fainoase. Vezi ca zaharul se poate ascunde in multe alimente (vezi pe eticheta in dreptul la carbohidrati / glucide). Mananci verde in schimb, de la salata la brocolli, carne, peste, oua, lactate, seminte si legume cat cuprinde. Pofta de mancare ti-o taie fibrele (in legume verzi si cereale integrale) si proteinele (din carne slaba, peste, oua). Cu astea te simti satula mai mult timp. Incearca tot soiul de peste, de la tonul la cutie la somon. O portie de legume verzi langa si e cina ideala. Invata sa-ti faci supe / supe creme din legume proaspete ( o ador pe cea din brocolii, dovlecei, ciuperci, rosii).

Evident ca renunti la dulciuri, patiserie si orice alt junk food. Evident ca renunti la cola cu zahar si alte bauturi pline de zahar. Apa e cea mai buna bautura. Apoi ceai, te mai poti rasfata cu o limonada cu miere sau un fresh in oras, sau, rar, un pepsi light.

Eu mi-am format din asta un stil de viata. Slabesti frumos, in timp, in trei luni deja inveti sa faci alegerile alimentare corecte si te vor tine o viata. Yoyo apare cand slabesti brusc si te ingrasi mai mult apoi, cand e fortat cand ti-e permanent foame si esti indispusa.

Bafta! Si fa sport, alearga in par, inoata daca ai acces la bazin sau fa fitness acasa http://fucsia.ro/category/diete-fitness/fitness/page/2/

Fa-ti masaj zilnic sa slabesti frumos si bea minimul ala de 2l de apa.

| Loredana123 a răspuns:

Alimentatia de din zilele noastre este o problema prea multe calori. Dietele nu tin si sunt inca un stres. Pastile nici atat. Sala pui doar masa musculara fara sa dai grasime jos si vei parea si mai "grasa ". Exercitile acasa nu prea sunt eficiente. Iti propun sa-ti iti iei o punga de fulgi de porumb cu iaurt(indiferent ce iaurt, poti sa iti iei cu fructe/normal nu conteaza ) Si incepi de maine vei manca doar asta dimineata la pranz si seara si intre mese daca simti ca iti este foame. Dimineata iti pui o cana plina cu fulgi de porumb si pui peste iaurt ..la fel si la pranz si seara. Intre mese poti manca si fara iaurt. Si cum am mai spus poti sa optezi pentru orice iaurt. Este bine sa iti incerci mai multe tipuri de iaurt sa mai schimbi gustul pentru a nu te plictisi. Pentru partea cu sport eu ti-asi recomanda joging-ul si exercitile cardio. Sper ca te-am ajutat.

| Rockefeller a răspuns:

Baga-te la sex, elimini calorii fara numar

| EllaC2710 a răspuns:

Http://www.bella-fashion-and-beauty.blogspot.ro/ dieta army, se slabeste pana la 10kg in 8 zile.

| ManiacuAMD a răspuns:

Pentru o dieta buna mananca mai multa salata si atunci cand ti se face foame bea apa si tine de foame cateva ore daca bei cel putin 2 pahare de apa. sper sa te ajute

| Emily990 a răspuns:

Daca slabesti asa de mult intr-un timp asa de scurt, vei ramane cu vergeturi.

| mihaimihaitza12 a răspuns:

Eu iti recomand:
Fai sport cate o ora pe zi ( alearga, sari coarda, fai abdomene)
Nu manca paine la masa.
Nu manca dulciuri ( de sarbatori poti sa mananci dar nu multe )
Seara incearca sa mananci cate un fruct in loc de mancare multa si grasa ( carne, lapta, oua )
Eu sunt sigur ca daca respecti ce am scris o sa slabesti cel putin 5 Kg intr-o luna.

| marinaa9 a răspuns (pentru mihaimihaitza12):

Seara nu sunt recomandate fructele caci contin zaharuri car epeste noapte se tranfora in tesut adipos!

| marinaa9 a răspuns (pentru mihaimihaitza12):

Gaseste pe internet diferite programe pentru diferite grupe d emuschi: lunea faci picioare, martea fund, joia brate, vinerea abdomen si sambata si duminica faci pauza.
Apa sa nu lipseasca si elimina pe cat posibil mancarea junkie (fast-food ) la 8 dimineata iei micul dejun, la 11 iei un fruct sau un pumn de alune la ora 1 mananci pranzul, la 4 mai mananci niste fructe si seara o salata usoara