| lexy22 a întrebat:

Pana acum ma demachiam cu apa calda si sapun.e ok? ce alt demachiant mi-ati recomanda?(pentru acnee..si sa aiba un pret accesibil) ....acesta se foloseste dimineata si seara chiar daca nu te-ai machiat?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu e ok sapunul eventual doar daca e special pentru acest lucru. Iti recomand demachiantele de la Nivea. Ai acolo posibilitatea sa alegi special pentru tenul acneic.

| BiuL a răspuns:

Sapunul usuca pielea!
Cumpara un demachiant special pentru tenul gras, du-te la magazine si alege ce-ti place tie, nu stiu Garnier, NIvea etc scrie care e pentru ten gras. Renunta la sapun.

| Gesara a răspuns:

Fata are pielea destul de sensibila, iar sapunul poate sa o irite(chiar si unul pentru fata).Eu folosesc un gel care purifica de la himalaya.

| anaaandr17 a răspuns:

Nivea este cel mai bun..si da, il poti folosi cand vrei.

| twas a răspuns:

Nu e bine sa te speli cu sapun pentru ca iti usuca fata.Ia-ti un demachiant pentru ten tanar cu probleme.Nu stiu ce sa iti recomand, dar eu folosesc un lapte demachiant de la Balea (se gaseste in dm).Si foloseste-l dimineata si seara chiar daca nu te-ai machiat.

| DIDIDEA a răspuns:

Cel mai sigur si este suta la suta testat pe propria mea piele este Zynerit. Este foarte buna. O folosesti doar 1 data pe zi si inainte de culcare. Sa nu pui foarte mult pe fata ca altfel risti sa ai arsuri si sa ti se usuce pielea foarte tare. Cel mai bun demachiant este cel care miroase a liliac dar nu ii mai tin minte numele. Si inca unul care miroase a fresh (a miros de mare cand esti la plaja, a natura)

| Adry15 a răspuns:

Nu e deloc indicat sapunul... Nu o sa curete perfect si nu e creat pentru ten. Iti recomand apa micelara sau un gel de curatare. Exista multe brand-uri bune precum Nivea, Garnier, Gerovital... Personal, folosesc apa micelara de la Gerovital si prefer ca dimineata(fie ca ma machiez, fie ca nu) sa imi curat tenul, la fel si seara big grin

| deyutza1869 a răspuns:

Nu e ok... iti recomand demachiantul de la nivea