| CastraveţiMuraţi a întrebat:

Părul poate fii vopsit blond fără decolorare dacă este de o culoare închisă? Unii mi-au spus că da,alţii că nu, doresc părerea cuiva care a experimentat sau a unui profesionist.

Răspuns Câştigător
| Jffgjncd a răspuns:

Se poate dar depinde de nuanța de blond (experimentat).

2 răspunsuri:
| Just0a0dream a răspuns:

Buna.
Stiu ca ai dat deja funda dar nu conteaza.Eu am fost si sunt blonda...de ladiferite nuante iar culoarea mea naturala e saten inchis.Pentru un deschis nu se poate decat prin decoloratie apoi aplicatul vopselei.Pentru un blond mai inchis, caramel, se poate si fara.Pentru un blond mediu poti opta prin vopsiri repetate.

| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop a răspuns:

Sincer,eu am fost blonda, roscata(mai multe nuante) si acum sunt bruneta. Si m-am vopsit fara decolorare. Depinde de parul fiecarui om si de cat de repede se decoloreaza.