| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa port o rochie de culoarea untului din dantela la o nunta? Sau una din dantela si voal in partea de jos roz pal?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Ti-o recomand pe cea roz pal.Este un cod nescris:la nunta nu te imbraci in alb sau vreo culoare ce ar putea semana cu rochia de mireasa(care acum sunt si ivoire sau culoarea untului etc) tocmai ca sa nu fi confundata cu mireasa, sau, mai rau, s- eclipsezi.Bineinteles,trebuie sa fie eleganta."Inchide-o" la culoare cu un plic negru sau pantofi negrii.Merg si cei nude, dar un accesoriu trebuie sa fie inchis la culoare pentru a te evidentia pe tine ca persoana.

| Bondarel99 a răspuns (pentru dragodana):

In sfarsit cineva care a inteles la ce ma refeream.mersi cred ca o sa iau o rochita roz sau maro dar nu culoarea untului...

3 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Ambele rochii cred ca sunt dragute.Eu ti-o recomand pe a doua, pentru a da un 'plus' de culoare rochitei tale, cu acel voal roz.Te pup!

| Rebecca123 a răspuns:

Da normal poti purta ce culoare vrei atata timp cat iti place tie si bineinteles, rochia este una eleganta de nunta.