| RibbellaaInk a întrebat:

Poti face monturi de la incaltamintea mica de tine sau de la incaltamintea ingusta in partea degetelor?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se pot face...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da normal.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Monturi si bătături faci unde este presiunea mai mare, in talpă faci bătături, iar monturile să stii că nu se fac numai de la pantof, ci tine mult de genetică adică este congenital, dacă mama ta are vei avea sau vei face si tu cu sigurantă.

| RibbellaaInk explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu.i deloc adevarat laughing ce legatura are mama cu mine? daca ea a purtat la varsta ei incaltaminte incomoda si eu port comoda nu are nicio legatura!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RibbellaaInk):

Ba este foarte adevărat dar nu stii tu, mama ta a mostenit o pe mama ei dacă a avut si mama ei monturi automat a făcut si mama ta, si vei face si tu, intreabă ti mama si vezi ce zice ea, si după te astept aici cu răspunsul.

| neutrino a răspuns:

Normal ca da.

| RibbellaaInk explică (pentru neutrino):

Am pus sau acolo... unde se pot face la incaltamintea mica de tine SAU incaltamintea ingusta in partea degetelor?

| kiri11 a răspuns:

Pentru moturi, recomand sa cititi mai multe informatii despre Hallu Motion happy

| Exaizo a răspuns:

Defineste ce intelegi tu prin „monturi".

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Cauzele apariţiei monturilor sunt diverse:
istoric familial;
boli reumatismale;
traumatisme ale piciorului;
încălţăminte incomodă, strâmtă; obezitate.
din cauza incaltamintei foarte inguste.

Odata aparut, montul are de regula o evolutie lent progresiva. Ritmul agravarii poate fi incetinit prin purtarea incaltamintei adecvate, largi, moi.

Bafta kiss

| Gadgetry a răspuns:

Da, poți face monturi de la încălțămintea necorespunzătoare poți găsi mai multe detalii aici https://gadgetry.ro/......-la-picior