| gasca a întrebat:

Prinde vopseaua daca sunt in perioada menstruatiei?

25 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Nu prinde. Spun acest lucru din auzite pentru ca nu m-am vopsit niciodata, sunt naturala!

| MissCamelia a răspuns:

Eu iti spun din proprie experienta ca nu.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| JeSa a răspuns:

Buna!, mie nu, si nu stiu de ce sad big grin!, Bafta, pawinking!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Care vopsea? Ce vrei sa vopsesti? Pereti? Tocurile de la geam? Parul? Dezvolta.

| viatadecacatt a răspuns:

Capata o culoare rosiatica sa tiirolling on the floor
Pe bune acum ce legatura are menstruatia cu vopsitul parului?
Banuiesc ca vrei sa te vopsesti pe parul DIN CAPhappy

| ViVi a răspuns:

Nu prea prinde happy mai astepta un pic decat sa dai bani pe vopsea si sa iti strici si parul mai bine stai linistita cateva zile ca nu pleaca vopseaua de pe raft nici parulhee hee

| piciuk a răspuns:

Vopseaua prinde. dar exista sanse mari sa te trezesti ca faci o infectie. cand esti in perioada asta e mai bine sa nu te vopsesti pentru ca este dereglata circulatia sangelui si poti foarte usor sa te trezesti cu niste bube in cap in adevaratul sens al cuvantului. mai asteapta. pentru sanatatea ta. te pup

| Aliyaa a răspuns:

Nu cred ca are mana ca sa prinda cevalaughingrolling on the floorglumeam.Nu prinde mai bine asteapta pana iti trece menstruatia

| ioana_5244 a răspuns:

Depinde. mie de exemplu mi-a prins si inca foarte tare. mi-am luat vopsea castaniu mediu si mi-a iesit negruuu intens.am crezut ca mor cand m-am vazut

| RappK a răspuns:

Wtf! dc nu?

| r8driver a răspuns:

Pai unde vrei sa te vopsesti? ce treaba are una cu altathinking

| joycelyn a răspuns:

Prinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vivi de ce nu?
eu eram in ziua a 2. si eu am auzit tampenia astathinking prima zi am ezitat dar in a 2 m-am vopsit si s-a prinshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prinde, o data pe o prietena de-a mea a certat'o o stilista ca poate sa creada asa ceva si a vopsit-o desi ia era la menstruatie... a venit acasa era f. fericita ca a prins culoarea nu stiu c eh...si dupa 2 spalari a curs fumos toata vopseauahappydeci e pe incercate, nu prinde!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum de l mine s-a prins? m-am facut bruneta de nu mi-a mai trebuit. abia acum dupa 6 luni s; a luathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nicio problema. Daca ti-ai facut testul de sensibilitate si a iesit ok atunci poti sa te vopsesti fara nicio problema.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bwa fata ce legatura are menstruatia cu parul din cap frustrated.
Voi chiar nu ganditi. Unde vrei sa te vopsesti ca nu ma prind frustrated. Dc sa nu iti prinda frustrated. iti dai vopseaua pe par sau o pui pe pielea capului frustrated zi si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia asta cu "vopseaua nu prinde cand sunt in perioada menstruatiei" este pur si simplu un mit. doar pentru ca unora nu le-a prins vopseaua la un momenta dat si printr-o coincidenta erau si in perioada menstruatiei, nu inseamna ca trebuie generalizat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamneelaughing Mai bine nu vorbiti daca nu stiti. normal ca are treaba. orice parte a corpului are legatura. e mai sensibil. parca nu ati fi femei ce naiba. chiar nu aveti putin habar? Daca prinde sau nu depinde de organismul fiecareia. dar legatura exista! mai cititi si voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul la aceasta intrebare il caut si eu... din pacate, nu sunt lamurita pentru ca nu am gasit nicio explicatie logica. Singura care pare cat de cat plauzilbila, ar fi faptul ca: vopseaua nu prinde in timpul menstruatiei din cauza unor hormoni care se elibereaza in acesta perioada. Dar, cred ca merita sa incerce fiecare pe parul ei/lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat sa ma vopsesc roscata pe parul castaniu...si nu eram pe ciclu si nici cea mai deschisa culoare rosie nu s-a prins pe par si nu eram in perioada respectiva.deci nu cred ca vopsitul parului poate fi afectat de asa ceva.

| alecsxa a răspuns:

Fetelor am si eu o intrebare. de ce nu mi se prinde vopseaua?
m-am vopsit de 2 ori si nu s-a prins nici macar un pic... x-(