| Venusgirl a întrebat:

Sall. stiu ca crema de galbenele se foloseste doar pe pete, insa petele mele sunt mici dar puternice si se afla aproape una de alta (pentru ca am avut acnee putin asemanata cu acneea rozacee). am aflat ca daca dai si acolo unde petele nu-s atunci apar cosuri, insa ce sa fac daca petele mele sunt mici si aproape chiar daca este interval intre ele cam maricel? daca dau pe fiecare pata aparte atunci crema nici nu se vede sau nici nu se simte. vreau sa le dau pe toate odata...

o sa fie ceva rau daca le dau pe toate odata cu unguent de galbenele?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

De ce nu incerci niste preparate pe baza de zinc de pe la plafare? Apoi aplici crema de galbenele sau cimbru de camp pentru protectia fetei iarna. Numai bine!