| MelindaVictoria a întrebat:

Salu TPU! Am 16 ani si imi cade parul rau de tot! Adica daca imi pun mana in par raman in mana cu cel putin 2 fire de par! Mentionez ca ma dau cu masca, cu balsam si sampon la fiecare spalare. Ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu iti recomand sa mergi la un dermatolog, el va sti cel mai bine ce se intampla. Si sora-mea a avut problema asta, doar ca la ea era pe baza de stres. A pus-o sa se tunda 1, i-a dat un sampon special si acum are un par frumos si sanatos. happy

| PinkPanther001 a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare tie si am descoperit ca este din cauza balsamului. Am renuntat la el o perioada si caderea parului a incetat. Poti renunta la unele produse de par. In cazul in care folosesti prea multe produse poate cauza parului, iar unele poate nu sunt compatibile cu parul tau.

| awsaasasaa a răspuns:

Si mie imi cadea parul in prostie pana acum dupa ce am inceput sa folosesc un ulei de petroleum si ricin si sampon-tratament de la Gerovital. Dar acum 2 sapt m-am vopsit am mai primit in cutiuta un balsam si o masca pe care le-am folosit dupa vopsire. Dupa ce le-am folosit si am incercat sa ma usc cu feonul am observat ca nu mai era nevoie de pieptene ptc parul imi era perfect descurcat.

Acum nu stiu ce sa zic daca e din cauza uleiului si a tratamentului sau din cauza vopsitului. E posibil sa fie si datorita tratamentului ca il folosesc de mai bine de o luna, dar vreau sa spun ca efectele s-au vazut f repede dupa ce m-am vopsit.

Sfatul meu este sa iti tuns varfurile despicate, sa-ti periezi parul cu grija si sa folosesti un balsam.

Acum depinde si de parul fiecaruia. Unora le este bun balsamul si masca, alora nu happy

Te pup, sa ai o seara frumoasa! :*

| MihaltanLorena1234 a răspuns:

Du-te la farmacie si intreaba daca are şampon cu cheratina crede-ma ii foarte bun si te speli cu el cand faci baie nu chiar in fiecare zi si cand te dai cu el ca stai un minut doua cu spuma in cap sa îşi faca efectul iar dupa te clatesti