| Alexxe76 a întrebat:

Salut, am 14 ani, sunt un 'tip' cu parul lung sa zic asa, nu chiar lung, imi vine pana la baza gatului, in fine, ideea e ca eu ma spal pe cap zilnic cu sapun de casa. Dupa o noapte fara sa il spal*am uitat sa mentionez ca il spal seara inainte de culcare* mi se lipesc firele de par unele de altele, dupa doua seri fara spalat deja se ingrasa foarte mult, ma cam deranjeaza lucrul asta. Intrebarea este daca este sanatos pentru par sa il spal in fiecare seara. Sper sa primesc raspunsuri sincere, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Cumpara un sampon pentru parul gras si incearca sa ramani spalatul cate o zi. E suficient sa te speli de 2 ori pe saptamana. Parul se va obisnui sa fie spalat mai rar si nu se va mai ingrasa asa tare

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai spala cu sapun pe par. Pentru par, se foloseste sampon. Incearca ceva sampon pentru par gras.

| teosbeos a răspuns:

Cred ca spalatul parului zilnic e cea mai mare prostie pe care poti sa o faci. fara suparare.
in primul rand parul se spala o data pe saptamana. apoi se foloseste sampon. eu una folosesc cel mai ieftin sampon de urzica. e cel mai bun. sapunul ingrasa parul. poti sa te dai cu balsam... daca vrei... acesta cand se aplica nu se da niciodata pe pielea capului. varfurile parului se taie aproximativ o data la 3 luni. ajuta la regenerare si o crestere mai rapida plus ca tai varfurile despicate. asa menti rezistenta parului.
mult noroc. si ai grija de par. sper ca te.am ajutat macar putin. s