| CostynSTN a întrebat:

Salut, am 16 ani si doresc sa imi fac un tatuaj, intrebarea mea pentru voi este ce tatuaj sa imi fac?
Niste sugestii va rog!

6 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Poti face un dragon pe bratul din stanga, pe biceps. are un prieten de al meu, e chiar foarte smecher tatuajul, si eu cand o sa fiu mai mare o sa imi fac unul exact ca al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ancora pe brat...sau ceva care sa te reprezinte(un simbol ceva gen)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba deci de ce iti faci tatuaj? Doar ca iti place? Doar ca toti au? Doar ca e la moda? Doar ca atragi oamenii? In general un om isi face un tatuaj pentru ii inspira ceva, pentru ca ii reprezinta, pentru ca vor sa stie pentru totdeauna (ma rog aproape totdeauna) ceea ce si-au tatuat ca sa-si aminteasca. Stiu sunt si unii care isi fac pentru ca e cool etc. Dar pe urma peste cativa ani isi schimba parerea sau chiar regreta! nu face greseala asta! Intreaba-te si scrie minim 5 motive pentru care vrei sa iti faci un tatuaj daca raspunsurile sunt pentru ca e cool pentru ca cutare si-a facut... atunci esti pe cale sa faci o mare greseala. Cred ca esti baiat nu? Ma rog nu toate fetele mor dupa tatuaje. Sunt multe fete care le urasc sau li se pare ilogic sa iti faci unul. Nu uita un tatuaj ar trebui sa reprezinte un mesaj pe care vrei sa-l citesti sau sa-l vezi toata viata, sa fie ceva ce te reprezinta, ceva care te ajuta sa treci peste toate. Succes sper sa faci o alegere buna.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Tatuajul trebuie sa reprezinte ceva pentru tine. Nu trebuie sa-ti faci un tatuaj doar pentru ca este la moda, te vei plictisi de el. Nici numele iubitei nu este ceva bun, nu ai garantia ca vei ramane cu ea tot restul vietii.
Gandeste-te bine inainte sa-l faci.

| dianabaumli a răspuns:

Cu siguranta vei gasi cateva idei in acest articole...mie mi-a placut enorm de mult.

http://www.tagmag.ro/idei-de-tatuaje-mini-sau-temporare-pentru-vara/

| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut! Esti la o varsta destul de mica dar in acelasi timp frumoasa, tentatiile sunt multe, indrumarile prieteniilor din anturajul tau. Eu nu te sfatuiesc sa iti faci un tatuaj, mai ales daca este vb de un nume al unei fete... timpul trece ai o viata inainte si fete vei mai avea... daca iti place ceva anume in mod special poti incerca cel mai bine tatuajele Temporare, nu iti vei face prea mult rau. Acum am 20 de ani dar pe la 14-18 ani si eu am vrut sa fac o multime de lucruri care atunci pareau woow, astazi ma multumesc ca nu le0am facut era doar dorinta mea de-a incerca ceva nou, adrenalina, varsta dar cu trecerea timpului realizezi ca uneori este mai bine ca nu ai facut ceea ce iti doreai atunci. Tu esti singurul care poti decide, noi cei de pe TPU am putea sa fim 100 de oameni care s aiti spunem Da ori Nu insa decizia finala iti apartine. Toate au un Avantaj si Dezavantaj calculeaza bine pune in balanta si la final decide ce vrei sa faci.
Cu Prietenie Costi!