| poilkjmnb a întrebat:

am 17 ani am 1.78 inaltime si am 82 de kg am burta...e bine asa? unii spun ca mam cam ingrasat in ultimul timp din cauza la bere! beau o bere 2 in fiecare zi.
va multumesc :*

7 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Greutatea normala ar fi intre 59 si 79 kg. Incearca sa mai slabesti putin. Intr-adevar, berea conduce la ingrasare mai ales in zona abdomenului si nu e deloc placut, deloc sanatos! Inteleg ca e vara, cald si parca e cel mai bun lucru de pe pamant sa bei o bere rece, dar incearca macar sa le raresti... una pe saptamana ar trebui sa ajunga. Mai bea apa rece, mananca mai sanatos, fa niste sport (abdomene, flotari, genoflexiuni).
Sper ca am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

renunță la bere.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, atata timp cat te simti bine in pielea ta, n-ai motive sa te ingrijorezi atata timp cat nu exagerezi. Insa o poti lasa mai moale cu berea.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Lasa berea.Are euri laughing

| Ionutszu a răspuns:

Am 17 ani, aceeasi inaltime ca tine dar am 72 de kg si tot ma vad gras.

| DenisCHW a răspuns:

Hahahahahaha, de la bere, si mi-e tot asa mi se spune in sat, cand am citit intrebarea mi-am adus aminte de mine laughing), berea n-are nici o legatura cu burta, nu e nimic de la bere laughing, eu am 16 ani si 55 de kilograme, is subtire pot sa spun si beau 2 - 4 beri pe seara, deci tu inca esti binelaughing
Zi da 2 beri te imbata?laughing

| poilkjmnb explică (pentru DenisCHW):

Trebuie sa beau o galeata sa ma imbete...laughing