| Wordofthanks123456 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati in privința părului meu, este foarte degradat si îmi sta si electrizat din cauza plăcii de par nu am mai folosit de foarte mult timp regret tare mult ca am folosito mi-a distrus părul sad foarte mult si acum fac tot posibilul sa isi revină la normal este cam tocit m-am si tuns acum o lună oricum arată mai bine dar totusi tot este ars, folosesc ulei de ricin la rădăcina si ulei de măsline pe lungimea toata a părului si balsam de syos total repair pentru par degradat dar totusi nu este de ajuns ce as mai putea folosi ceva masti făcute in casa..., balsam sau masti din comert dar care sa aiba rezultate va rog frumos dar sa nu fie nici chiar scumpe cum ar fi sa nu depăsească un milion ca nu îmi permit, cel mai bun raspuns are funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca masca de par placenta de la kallos
http://www.aoro.ro/kallos/placenta-masca-pentru-par-uscat-si-deteriorat/

Daca inca e ars inseamna ca mai trebuie sa-l tunzi si gandeste-te bine daca masca de la syos ti-a adus beneficii sau iti face mai mult rau.

Poti sa-ti cumperi si spray-ul gliss, ii da stralucire parului, il face usor de descurcat si il hraneste avand si ulei in el. :)

6 răspunsuri:
| sosostore a răspuns:

Incearca sa folosesti produse de la gliss, eu folosesc sampon, balsam si un fel de sprey costa in jur de 11 lei. il folosesc inainte de a ma pieptana si cand il plachez.

| BellaCullen14 a răspuns:

Eu folosesc balsam pentru par de la Dove. Ideea e sa nu il folosesti la radacina, ca se ingrasa parul.Il lasi cam 10 minulte si dupa te clatesti putin. Parul straluseste, nu se mai incalceste si nici nu se mai electrizeaza. Mie mi se pare Ok. Apropo, ai grija cu masca aia de la Syoss ca nu e prea buna.

| TheM4A1 a răspuns:

Du-te la farmacie si cerei masca de par si ulei de masline cu colatine

| BeaBeatriz a răspuns:

Buna din nou :D
In primul rand uleiul de masline este nociv pentru par, ti-l roade.
In al doilea rand poti folosi balsamul acesta: http://www.allbeauty.ro/......mask-400ml
si un sampot te-ar mai ajuta:
http://www.allbeauty.ro/produse-229-sampon-wella-sp-repair-shampoo-250ml
Balsamul si samponul ar trebui sa isi faca efectul dupa o luna sau chiar doua. Spala-te pe par de 3 ori pe saptamana.
Daca nu merge imi poti trimite un mesaj pe privat si o sa iti spun un secret;)

| lavi00 a răspuns:

Trebuie sa il tunzi cat mai repede. eu acum 2 ani aveam parul pana la solduri si l-am tuns vreo 20cm si am inceput sa il intind cu placa, s-a ars, iar cand ma spalam pe cap in vana ramaneau varfurile de aprox. 2-3cm... pana cand am constientizat ca am parul mai lung intr-o parte si mau scut in cealalta(era foarte vizibil), tin sa iti spun ca pana luna trecuta nu m-am tuns deloc, si cautam remedii pentru regenerarea parului, tot felul de masti, uleiuri, sampoane, placenta... degeaba. Iar acum, dupa ce l-am tuns incepe sa creasca( si inainte crestea, dar in acelasi timp se rupea de la varfuri si se facea tot mai scurt). Deci... incearca sa tunzi cate un pic tot ce e ars si foloseste ulei de ricin ca sa creasca mai repede.