| TLorena94 a întrebat:

Salut fetelor! Am o mica problema happy Sunt vopsita blonda cu vopsea permanenta, dar am fost curioasa cum mi-ar sta roz, si am comis-o laughing apoi m-am facut satena insa vreau sa precizez ca am folosit atat la roz cat si la saten, sampon colorant. As vrea sa revin la blondul meu, va rog sa-mi spuneti o modalitate cat mai rapida, fara decolorare ca o sa raman cheala laughing.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rapid ( oarecum ) e color b4. Faza naspa e ca dai cam 80 de lei pe el. Te ajuta sa indepartezi toate straturile de pigment pana ajungi la cea mai deschisa nuanta a ta. Eu m-am crucit cand am folosit chestia asta in clasa a 12 a, eram ceva de genul " Baa asta e blondul ala de la sfarsitul clasei a 9-a!:)) ". In orice caz, chestia asta iti zboara nuantatorul in suturi.

Stiu ca si astia de la L'oreal au un produs dar asta parca e doar pentru nuantator, citisem pe un forum de el si se gaseste in dm, daca nu gasesti acolo trebuie sa cauti intr-un magazin specializat.
http://www.ebay.com.au/......0970900766
Gasesti si pe aoro dar nu e la bucata :
http://www.aoro.ro/......a-culorii/

Iar eu in experiente de genul foloseam multe masti cu ulei, de masline de exemplu ( in auchan gasesti ulei extra virgin la 10 lei 500 ml ), si stateam cateva ore cu ea in par si dupa foloseam un sampon pentru matreata.

| TLorena94 explică (pentru anonim_4396):

De uleiul de masline citisem si eu... Nu-mi ramane decat sa il incerc, daca nu da rezultate apelez iar la vopsea si decolorant. Multumesc de raspuns happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru TLorena94):

Totusi cauta in dm remover pentru par, poate gasesti plicurile la bucata sau la un salon. Nu merita sa folosesti vopsea si decolorat cand nuantatorul poate fi scos din moment ce e doar " lipit " de par si nu distruge pigmentul parului.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Hai ca decoloratul nu e ca si cum ai turna acid sulfuric. Haioasa poveste oricum

| TLorena94 explică (pentru TheLoveDoctorr):

La cate decolorari a suferit parul meu care a sarit dintr-o extrema in alta, e un fel de acid laughing