| Voro a întrebat:

Salut, intr-o saptamana o sa am banchetul de clasa a 8-a.
As dori de la voi niste sfaturi pentru tinuta, sunt baiat, saten, ochii verzi, 15 ani si 1.72.
Eu mi-am achizitionat deja niste pantalonii visinii ( nu chiar de stofa ) si niste mocasini bej de piele intoarsa ( nu sunt foarte decis in privinta lor ).
Pantalonii nu as vrea sa-i schimb, mi se par foarte frumosi, dar ar vrea sa-mi dati exemple de niste pantofi si un sacou cu care s-ar potrivi ( culoare etc )
Eu as opta pentru: Pantalonii visinii, niste pantofi maronii sau mocasinii, un sacou bleu sau bej cu un papion negru sau visiniu si o camasa alba, dar nu d-aia de scoala, eleganta, nu stiu daca ma intelegeti. Vreau sfaturi in legatura cu tinuta dar si alte tinute de la voi.
Ideea e ca sunt un baiat mai cochet, imi place sa fiu elegant, in centrul atentiei deci va rog frumos sa nu apara tinute cu tenisi. Multumesc

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Eu nu fac comentarii pe seama tinutei, dar o sa iti dau un sfat bun, zic eu...
Cand te incalti cu acei pantofi, fiind noi pune la spate leucoplast - o sa te roada in draci, sunt noi. In rest profita la maximum de clipele astea ca nu se mai intorc. happy

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Deja te faci curcubeu. Incearca pantalonii visinii, pantofii sau mocasinii bej, o camasa gri/bej, sacou gri sau bluemaren si un papion ceva cu bulinute. Nu trebuie sa te imbraci ca la o inmormantare.

| Buburuză38 a răspuns:

Dacă vrei neapărat pantalonii vișinii, renunță la bej, maro şi mai ales la gri şi bleumarin, fiindcă vei arăta caraghios. Ia-ți o cămașă albă, mai elegantă, cu un papion/o cravată mai deosebit/ă.
Mai inspiră-te şi de pe internet, dar nu de pe toate site-urile mediocre. happy

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru Buburuză38):

Se vede ca va place sa va imbracati ca la inmormantare. Pantalonii visinii se pot combina lejer cu bej-ul.

| Buburuză38 a răspuns (pentru Mihai_Miţă_1999):

Ai un fix cu înmormântările din câte observ. Dacă din punctul tău de vedere aceste două culori arată bine împreună e una, dar să spui că din punct de vedere cromatic se potrivesc e cu totul altceva.
Ideea cu pantaloni vișinii, cămașă gri, sacou bleumarin şi papion cu buline mi se pare total anti-fashion. Tipul a zis că îi place să fie cochet, nu clovn, în caz că nu ai observat.
Şi te invit să observi noile modele în materie de cămăși, fiindcă o cămașă albă nu mai înseamnă strict simplitate şi banalitate cum era până acum.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru Buburuză38):

Sa fi tu cocheta cu restul lumii intr-o tinuta alb cu negru si cu mocasini rolling on the floor).