| rgga a întrebat:

Intrebare pentru fete. Nu stiti un tratament care ajuta la cresterea rapida a parului?

Răspuns Câştigător
| Blackrose4 a răspuns:

Bună!
Îti recomand uleiul de ricin. Îți poți face o mască: Amestecă ulei de ricin şi miere în proporţii egale, pune masca pe păr şi şamponează bine după 30 de minute. Evident că tratamentul nu va da roade din primele zile, foloseşte-l pe un timp îndelungat (câteva săptămâni, o lună). De asemenea oțetul este bun pentru creşterea părului (oțetul de mere).
Poți încerca şi acest ser pentru stimularea creşterii părului: http://www.sabiocosmetics.ro/......i-parului/

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți cere sfatul medicului de familie iar dacă ești majoră, produse de salon.
Pa, pa.

| kiri11 a răspuns:

Ar fi uleiul din nuca de cocos, de ricin sau daca vrei produse bune poti incerca gama vivese senso duo. O folosesc de ceva timp si sunt placut satisfacuta happy

| Takadamai a răspuns:

Nu folosi produce gen placa de par, fixativ, feon si poti sa pui cam o data pe saptamana ulei de ricin la varfuri inainte sa te speli pe cap si il tii 30 minute+ si dupa ce te-ai spalat pe cap iti pui apa de trandafir la varfuri si masezi vreo 2 minute, nu se clateste. Nu te peria decat dimineata si seara sau cand ai nevoie, si daca o faci incepe de la varfuri pana la radacina. Cand iti prinzi parul nu o fa prea strans, etc.