| dia456 a întrebat:

Salut,nu stiu in ce sa ma costumez de halloween.Imi puteti da cateva idei?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut,

Te poti costuma de Halloween in pisica, vampir, vrajitaore, fantoma, zeita...

Succes!

| Dzeko7 a răspuns:

Vampir,diavolita,vaduva neagră (nu paianjenul ci criminala), zombi sau moartea cu, coasă.

| Mădălllinna a răspuns:

Soldat happy

| Annnonimm a răspuns:

Wonder woman, inger bun sau rau, cat woman, cleopatra, zeita.

| Aazra a răspuns:

Costumează-te în funcţie de ceea ce îţi place. Nu trebuie ceva înficoşător ca să fie costum de halloween. Anii tăi ar putea defini costumul pe care l-ai purta.te poţi deghiza în pisică, în ninja, vrăjitoare, mumie, vampir, vârcolac, reaper, pirat, gheişa etc.(sau îţi iei din măştile alea care le găseşti la toate magazinele - de plastic: acea mască din filmul V for Vendetta e populară am observat sau ca ăla din scary movie.).Ori ceva mai simplu..bandane (ninja), corniţe, pălării şi un machiaj adecvat (poţi folosi doar machiaj sau doar acuarelă, dar ai grijă cu ele dacă faci asta). Poţi să îţi faci o mască de zombie cu hârtie igienică şi apă + acuarelă, mie mi-a ieşit când am făcut anul trecut. Varianta tradiţională: un cearceaf găurit.(fantomă)
PS: Ai putea opta pentru un costum făcut manual e mai distractiv şi original.

| Stefan_Smaranda_1994 a răspuns:

Si mie imi e foarte greu sa aleg in ce o sa ma costumez. caut in fiecare zi idei pe internet caci nu vreau sa fiu un mostru banal, in care toata lumea se deghizeaza. uite ideile mele: poti sa fii un inger intunecat cu aripi si de toate sau sa te faci zombie sau poti sa fii un vampir dar unul clasic( cu pielea alba, buzele rosii, un costum in partea de sus cu corset iar fusta sa fie scurta exact ca un vampir adevarat) daca vrei poti sa iti inchiriezi costumele