| grosumira a întrebat:

Peste cateva zile e majoratul unei prietene si il face intr-un club. Acum insa am fost cu ea de si-a luat rochie etc, si mi-am luat si eu una rosie. Ce machiaj ar merge avand in vedere ca rochita e rosie si am niste botine negre ce merg cu jacheta tot neagra? Si un site,poze ceva si cu niste coafuri, nu vreau cv sofisticat cu o gramada de fixativ.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Baby04 a răspuns:

Buna. Draguto, la o rochita rosie, machiajul trebuie sa fie putin mai discret, dar sa-ti scoata si ochisorii in evidenta. Te poti da cu tus si putin fard de pleoape. Fardul sa fie un bej! Si rujul nu trebuie sa fie neaparat rosu, acum depinde cum iti sta tie mai bine. Iar ca sa-ti aranjezi parul, iti recomand o impletitura foarte simplawinking gen cea de sarpe. Este si simplu de facut dar si comoda pentru tine

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Machiajul depinde mult de persoana. O fata cu parul brunet se va machia cu culori in paleta galben-brun, la o fata cu parul roscat merg tonurile de verde - culoare complementara si cu rochia. La blonde rosul nu se potriveste foarte bine, mai degraba mergea o rochie albastra, si la fel si machiajul, dar oricum, nu sunt un profesionist, asa ca mai bine asculta de pareri mai avizate.

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Uite, mie machiajele de aici mi se par dragute, sper sa gasesti ceva care sa iti placa http://www.beautyrevealed.ro/poze-machiaj-de-seara-profesional-ochi-verzi/

| Eve11 a răspuns:

Buna! In articolul urmator gasesti cateva sfaturi utile: www.angy.ro/articol/Machiaj-pentru-petreceri_73/

| CretAlex a răspuns:

Buna,
Pai la o rochie rosie merge si un ruj rosu, iar machiajul ochilor trebuie sa ramana cat mai discret.Iti recomand sa nu te machiezi cu rosu la ochi, pentru ca nu vei iesi prea bine in poze. Inca putina culoare in obraji si esti bata parerea mea!

FUNDA?