| morarucatalina2002 a întrebat:

Stapana mea are 12 ani si vrea sa stie daca sa foloseasca ceara de epilat, sa se rada sau sa
se epileze cu banda epilatoare?
Eventual sa-i spuneti ce marca si cat costa.
Funda?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Desi mi se pare cam devreme pentru astfel de proceduri depinde si daca parintii tai sunt de acord. Daca da, recomand ceara cald la salon.Un epilat lung costa cam 20-25 lei(cel putin in Caracal).Sa nu te atingi de aparatul de ras decat daca este absolut necesar in momentul respectiv pentru ca vor creste firele de par mai groase. Ceara le va rari si le va subtia.Este mai dureros cu ceara, dar mai eficient si are un efect de lunga durata.
Benzile cu ceara sunt pentru cele care au 3 fire de par.Pentru cele cu mai mult par as recomanda aparatul de epilat.Este dureros pana te obisnuiesti.Este o investitie, dar il poti folosi multi ani.Recomand ceva din gama Braun.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste cu incredere ceara... Funda?

| Bøøgey a răspuns:

Ti-ai facut un cont cu numele "motanix" si apoi te-ai referit la tine cu apelativul de stapana? o.O Ce copii ciudati.

| LoriLoL a răspuns:

Ceara.

| Roman_Alice_1992 a răspuns:

Salut morarucatalina2002 iti recomand ceara! happy