| AndradaPonov a întrebat:

Am 12 ani, aproape 13 și nu știu ce sa fac sa ma înalt mai repede. La începutul anului școlar eram printre copiii destul de înalți din clasa dar acum mi se pare ca toți au crescut muuuuult și eu am rămas pitica pe lângă ei.cryingPS am 1.54 m

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pavăl_Andreea_1995 a răspuns:

Practica un sport de exemplu basket sau inot. Ai timp sa cresti pana la 18 ani :* Daca parintii stai sunt scunzi, tu nu prea ai cum sa fii inalta big grin

6 răspunsuri:
| 7DaysCuPortocale a răspuns:

Eu am 1.45 laughing sunt cea mai scundă din clasă, chiar dacă trec a opta. E mai drăguţ să fi micuţă :3. Acum depinde, dacă părinţii tăi sunt înalţi, o să te mai înalţi şi tu happy

| ElGreco21600 a răspuns:

Unele fete raman mai mici de statura, nu ai ce sa ii faci

| DomnulFantastic a răspuns:

Trebuie doar sa astepti

| OtakuShoujo a răspuns:

Fa basket sau un sport. Am in clasa o fata care e mai inalta decat baietii.

| Lexiiiii a răspuns:

Stai fata cuminte... Mai cresti pana la 18 ani... Ai de abia 12 si-ti faci griji. Eu am 15 si am 1.56, dar nu ma plang laughing

| Gaboreanu_Elena_1991 a răspuns:

Tocuri laughing am si eu o fata im clasa si are 1.50. Nu te mai plânge laughing am im clasa chiar si de 1.44.
P.S: Am trecut a8-abatting eyelashes