| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si astazi m-am inscris la oriflame ca reprezentanta...iar ei m-au acceptat as dori sa stiu cu ce altceva se mai ocupa reprezentanta in afara de comenzi

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Comanzi si platesti factura cu banii tai. Daca vrei sa faci bani in plus ( pe langa cei investiti in produse), va trebui sa vinzi produsele comandate la un pret mai mare decat cel cu care le-ai cumparat----asta, daca vei gasi clienti dispusi sa plateasca mai mult sau daca vei gasi clienti seriosi care sa-si respecte promisiunea de plata!

p.s. Te sfatuiesc sa nu te bagi in asa zisa "afacere" decat daca cumperi produse pentru folosinta proprie(beneficiezi de discount --- vezi link:http://inscriere-oriflame.webnode.ro/)

| lastyoubody a răspuns (pentru alessia5158):

Mersi!

| lastyoubody a răspuns (pentru alessia5158):

Dar eu va trebui sa platesc taxe suplimentare?

| alessia5158 a răspuns (pentru lastyoubody):

Daca cumperi pentru tine, nu platesti decat contravaloarea produselor comandate.Din cate stiu, taxe plateste doar cel care te-a racolat in sistemul de vanzari.Probabil ca acesta primeste un anumit procent din vanzarile tale si ale altora din reteaua lui/ei fapt pentru care realizeaza un venit --- pe acest venit va plati impozit.

4 răspunsuri:
| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Ummm...ai 12 ani? -_-