| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 18 ani si am inceput sa ma barbieresc de cateva luni... Problema e ca mie imi creste numai mustata, nu si barba. Adica in barba n-am NICI UN fir de par insa la mustata e alta treaba. Prima data mi-a aratat tata cum sa ma barbieresc dar dupa aceea am inceput sa o fac singur. Insa, acum, as da cu lama si unde nu am fire de par... Mie imi place sa am barba si am hotarat ca daca nu creste. sa o fac eu sa creasca laughing. si cand zic sa o fac eu sa creasca ma refer sa dau cu lama unde nu creste parul. Dau cu apa calda pe fata, pun gilette series pe barba, ma barbieresc, iar dupa tamponez cu un prosop..Sincer vreau sa-mi creasca barba pentru ca nu par deloc de 17-18 ani si ma cam deranjeaza lucrul asta. Mi s-a zis ca pe viitor o sa ma satur de ras. eh asta e laughing. Funda celui mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| OvidiuDrg a răspuns:

laughing fiecare cum e facut, eu ma barbieresc de la 15 ani si imi creste mai repede barba...
In fine, nu ai ce sa ii faci, va creste de la sine in timp...
Degeaba dai cu lama pe direct, nu prea va avea efect.

| IoNuTzZz1997 a răspuns:

Eu de la 14 ani ma barbieresc si acum am 17 si imi creste barba extrem de vizibil peste noapte. si da cine ti-a spus ca o sa te saturi de ras a avut dreptate. de la un moment dat o sa ti se para enervant sa te barbieresti tot la 2-3-4 zile. Mai bine las-o sa iti creasca singura, nu forta procesul.

| MrDnB a răspuns:

Pai barba nu are un an exact cand creste, adica sunt multi care au 20 de ani si nu au barba.Da, daca vrei asa de tare barba poti sa faci si aia cu lama, dar ai sa te ranesti si e posibil dupa sa iti creasca ca nebuna si multi barbati se plang de ras ca e naspa laughing dar faci cum crezi, eu iti spun ca daca tu acum nu pari de 17-18 ani cu barba o sa arati comic, fizionomia ta e tanara asta e laughing dar faci cum crezi eu am dat pareri...