| anoniiiiiiiiiiiiiiiiiim a întrebat:

am nevoie de un sfat urgent. Cum sa scap de tenul uleios? De ceva vreme arata asa urat si imi ies foarte multe coşuri

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Curata-ti in fiecare dimineata si seara tenul cu un gel de curatare. Iti recomand Gerovital, Elmiplant iar apoi aplica o crema hidratanta dar nu prea grasa.

| Peridava a răspuns:

Sapunul dizolva grasimile si inlatura impuritatile. Deci, spalat cu sapun. In plus, mergi la un endocrinolog pentru o alimentatie corecta. Endocrinolog, nu nutritionist!

| kiri11 a răspuns:

Incearca sa folosesti pentru o perioada cat mai putine cosmetice, probabil ai exagerat si acum tenul ta a luat-o razna. incearca sa te limitezi doar la creme/crema, zic doar una pentru ca tenul tau nu va mai fi incarcat de tot felul de chimicale happy

| zElley a răspuns:

Buna,eu am avut aceeasi problema sincer pe mine m-a ajutat Laptele Demachiant Nivea, cel original. Probabil depinde de ten dar e mult mai eficien sa te cureti decat spalatul cu apa simpla. Eu aveam destul de multe cosuri iar dupa o saptamana deja se uscasera si isi face foarte repede efectul. Ai putea sa incerci, pretul e accesibil si nu e nimic sa iti faca rau.