| Ingognito a întrebat:

Am o problema cu parul meu, daca nu ma spal o data la 2 zile parul meu devine slinos de parca nu m-as fi spalat de vreo cateva luni, aveti idee cum sa rezolv chestia asta ce sa fac?

8 răspunsuri:
| myhaelutzza a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. Poti folosi un sampon uscat sa mai amani spalarea cu o zi. Seara, prinde-l intr-o coada.Incearca sa nu il atingi prea mult cu mainile.

| Ingognito explică (pentru myhaelutzza):

Nu il am așa mare încât sa il prind in coada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma spalam inainte in fiecare seara. :)) Am incercat sampoane pentru par gras dar fara rezultate, de ceva timp folosesc head and shoulders classic clean 2 in 1 si se ingrasa la vreo 4 zile.

http://cdn.hubble.pgsitecore.com/......0x1600.jpg

Citisem pe un forum ca ar ajuta si berea fiarta la reglarea secretiei de sebum daca iti clatesti parul cu ea dupa ce te speli normal pe cap. N-am incercat.

| LexiEla a răspuns:

Incearca sa stai mai mult timp fara sa.l speli ca sa il "inveti". Fa baie la par de doua ori pe saptamana cand nu trebuie sa iesi pe undeva si stai acasa (adica in vacanta)

| Nicolae207 a răspuns:

Tunde-te scurt, asta e singura solutie.
Bafta, si sigur vei fi frumoasa cu bob.

| Alice85 a răspuns:

Samponul uscat folosit imediat dupa ce speli si usuci parul, impiedica sa se ingrase. Sau te poti clati cu apa cu otet. Si samponul pentru cai este bun.

| Ingognito explică (pentru Alice85):

Pai si cu mirosu de oțet ce fac?

| Alice85 a răspuns (pentru Ingognito):

Miroase putin doar in seara respectiva, a doua zi nu se mai simte deloc.