| Perry220 a întrebat:

Doresc sa devin hairstylist, ce cursuri ar trebui sa urmez sau cam cum sa procedez pentru ami face o asemenea cariera? ps: am terminat 12 cls+ bac

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cauta, in localitatea de domiciliu. saloane de lux care au, ele insele, acreditare pentru organizarea acestor cursuri contra cost. Nu alege firme care organizeaza cursuri la sediu si practica, cica, la "cele mai renumite saloane"
Diferenta intre cele doua categorii este data de orele de practica si, in cazul in care demonstrezi un real talent in meserie, de oportunitatea angajarii la saloanele care au cursuri acreditate.

p.s. Informatia de mai sus o detin de la un talentat hairstylist care a urmat acest traseu profesional.

1 răspuns:
| hideaway a răspuns:

Ceea ce cauti tu costa bani.
Insa cu un singur search pe google poti gasi scoli speciale pentru asta, chiar din localitatea ta, sau chiar din strainatate. Dar trebuie sa ai o inclinatie catre asa ceva, altfel sansele tale de a deveni hairstylist sunt egale cu 0.
Succes!