| DomnishoaraTPU a întrebat:

E primavara. Poate am mai pus intrebarea asta dar schimbarile de temperatura ma afecteaza urat de tot.Am cateva intrebari legate de frumusete si ingrijire:
1.Am tenul obosit si plin de cosuri si cearcane.
Stiti cateva retete de masti naturale care sa imi curete si improspateze putin fata?!
2.Cum as putea sa imi hidratez buzele uscate si crapate?! Stiti cateva uleiuri de hidratare?!
3.Am firul de par plin cu matreata?! Cum scap de ea?! Am auzit ca unele infuzii adugate la apa de clatire a parului te poate ajuta?! Stiti cateva retete?!
4.

Răspuns Câştigător
| Quicley a răspuns:

Pai...in legatura cu tenul, mastile naturale n.o sa te ajute prea mult. Incearca sa.ti iei skinoren si zynerit, sunt gratuite cu reteta de la medicul de familie, in farmaciile Sensiblu. Folosesti zynerith seara, si skinoren dimineata. Odata la 2-3 zile poti aplica si o masca din miere si lapte. O sa vezi diferenta cam dupa 1 sapt-2, in functie de cat de incarcat ai tenul.
2. Pentru buze...e bine ca dupa ce te speli pe dinti sa iti exfoliezi si buzele cu ajutorul periutei de dinti, iar apoi poti aplica putin unt, deoarece este gras si ajuta la hidtratarea lor. Sau iti poti cumpara un balsam de buze, cum ar fi cele de la nivea.
3. Pentru matreata eu stiu ca cea mai buna este apa cu otet. Te clatesti cu apa rece cu otet dupa ce te speli pe cap, si lasi parul sa se usuce, fara sa il clatesti dupa ce ai aplicat apa cu otet. Stai linistita ca nu o sa iti ramana mirosul de otet in par. kiss
Multa bafta si daca mai ai nevoie de ceva ma poti intreba big grin

| DomnishoaraTPU explică (pentru Quicley):

Pot sa aplic putin parfum pe par dupa ce il tratez cu otet, pentru orice eventualitate?
Multumesc anticipat kiss!

3 răspunsuri:
| Quicley a răspuns:

Gasesti in supermarketuri balsam de par spray...care nu se clatesc, eu am avut de la Gliss, cu miros de cafea...am dat in jur de 15 lei pe el. Gasesti si cu alte arome kiss parfumul are alcool si afecteaza parul