| Sofiy a întrebat:

stiu un copil de 11ani si vrea sa o machiez cum sa o machiez?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce spanac ai pune prostii pe fata unui copil de 11 ani?

| danutzu96 a răspuns:

Nu o machezi. Simplu.
Explica ca daca se macheaza de pe acum ii v-a afecta piela, sunt substante chimice pana la urma si ca v-a arata mai matura daca se macheaza de pe acum.

| Kenya a răspuns:

Un rimel ar fi sufiecient la varsta ei. Cu indulgenta.

| NeimaginabilA a răspuns:

Machiatul e oribil, nimenea nu are trebuii sa faca abominatia aia. Lasa copila in pace bre.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Pana la urma are 11 ani, nu o poti machia de la varsta aste, ce vrei sa arata la 20 de ani ca la 90? Incearca sa ii explici ca nu e bine sa o machiezi, ca aisi strica tenul si ca va arata ca femeie batrana toata viata.Are o fata frumoasa, nu are nici un motiv sau ceva de ascuns ca sa foloseasca machiaj.

| DenissaStyles a răspuns:

Nu o machiezi. Tu realizezi ce intrebare ai pus? Nu ma lua in nume de rau, dar totusi... are 11 ani. Cum sa te iei dupa ea? Ar trebui sa-i explici ca nu este bine sa se machieze de la varsta asta pentru ca isi strica in primul rand tenul, si in al doilea rand nu-i va sta bine asa pentru ca inca are fata de copil. Pacaleste-o ca toti vor rade de ea. Inventeaza ceva ca sa-si schimbe dorinta. Dar daca si tu vrei s-o fac, ii poti da cu putin fard de pleoape nude si gloss piersica, roz deschis, nude ceva...