| Arsanu_Raul_1974 a întrebat:

Sunt curios de o faza, daca sa zicem ca la varste de 13 ani te razi,iti va afecta barba in viitor,adica daca nu ii dai forma corecta se poate corecta? Ma refer daca eate ras la o varsta asa,, mica"

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este un mit!---barbieritul nu afecteaza aparitia barbii, forma barbii, densitatea firelor din barba.
Prin manopera de barbierit se indeparteaza numai partea "moarta" a firului de par( tija)--- parta "vie" a firului de par( folicul pilos sau radacina), adica partea responsabila de aparitia si cresterea tijei/tulpinii, ramane in stratul din profunzimea pielii(in derm).

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti va creste mai repede daca incepi sa te razi de tanar copil.Ca sa ii dai forma corecta ar trebui sa o ai ca un popa.Si o tunzi.

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Nu, nu va afecta barba in viitor, ci o va ajuta sa creasca mai repede.

| Arsanu_Raul_1974 explică:

Problema e ca nu i-am dat forma corecta, îmi va da în forma în care am ars-o?

| Arsanu_Raul_1974 explică:

Ras-o*