| Sh0ck1 a întrebat:

Vreau să știu ce aș putea face să mi se decoloreze părul? Adică îl am saten aproape blond, dar îl vreau mai blond, menționez ca sunt băiat și nu l-am vopsit deloc și nu intenționez să îl vopsesc, dacă știți vreo metodă v-as fi recunoscător dacă ma-ti ajuta. Și am auzit ca dacă îl dau cu oțet înainte de baie ar ajuta, este adevărat sau minciună? Cel mai bun răspuns primește funda happywinking!

1 răspuns:
| rainbowvale a răspuns:

Buna..pai, poti sa tii-l decolorezi foarte usor cu "apa oxigenata" ( este apa normala foarte concentrata si se gaseste in farmacii ).
Cel mai usor ar fi sa te duci la un salon sa ti-l decoloreze, va fi usor tinand cont ca esti blond inchis...dar daca vrei sa ti-l faci acasa amesteca cantitatea de apa oxigenata din sticla cu o cantitate egala de apa rege de la robinet si aplica pe par. dupa piaptanal cat sa se unde tot parul si stai asa 40-50 de minute, dupa care clatesti (ai grija sa nu-ti dai cu apa oxigenata in zona fetei laughing) )
Succes!