| mTw a întrebat:

Salut.

Vreau sa ma vopsesc si sa mi schimb culoarea la sprancene. Eu le am negre. Este posibil? Si ma refer permanent in ambele cazuri.

Genul acesta la par http://imgur.com/a/VvIyr
Si la sprancene http://imgur.com/a/6b9F4

Este posibil?

10 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

E posibil, dar permanent e mult spus pentru ca parul îți va creste iar radacinile vor avea culoarea naturala, ceea ce nu arata prea bine deci va trebui sa te tot vopsesti. In legătură cu sprâncenele, nu cred ca exista vopsea permanenta, doar temporara (asta tine cam 3 săptămâni), permanente sunt sprâncenele tatuate. Dar tipul din imagine le are si pensate laughing

| mTw explică (pentru justanotheruser99):

Ştiu că e, dar eu mă refeream la culoare.

| justanotheruser99 a răspuns:

Exista vopsea special pentru sprâncene, de mai multe nuanțe pe care poți sa o cumperi de la magazine cu cosmetice, mall, etc.

| mTw explică (pentru justanotheruser99):

Eu voiam ceva permanent

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu prea exista permanent sad adică si așa-zisa vopsea "permanenta" merge jos cu timpul, deci e cam ironic sa o numești așa.

| justanotheruser99 a răspuns:

Dar am si eu o intrebare: de ce îți dorești așa de mult sa îți vopsești spancenele? Adică, natural arata tot timpul mai bine. Iar faza cu permanent, poate nu îți va placea cum îți s-a, iar dupa vei regreta ca le-ai distrus pe cele naturale. In orice caz, decizia ta, faci cum crezi happy

| mTw explică (pentru justanotheruser99):

Decizii de moment. Nu o fac, nu am de unde sa stiu cum va fi. Si n plus de asta chiar vreau culoarea aia la par si sprancenele tot un maro.

| justanotheruser99 a răspuns:

Dar ști ca ai putea merge la un salon mai profesionist, iar acolo respectivii te-ar putea ajuta cu toate amanuntele (vopsea, nuanță, + sfaturi, etc.)? Nu strica macar sa te interesezi happy bafta oricum!