| Vlaad1354 a întrebat:

Salutare. Sunt baiat si as vrea sa imi las parul lung (macar pana la umeri), insa nu stiu cat ar trebui sa astept pana sa imi creasca atata. Eu acum am aprul foarte scurt si ma gandeam sa il las sa creasca 1 an de zile fara sa il tund laughing dar nu stiu daca e bine asa...ar trebui sa mai merg pe la frizer sa imi dea o forma >ceva?:
Dau FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cam un an o sa-ti ia daca nu si mai mult. La forma nu stiu ce sa zic, depinde daca vrei si breton sau ceva. Daca nu lasa-l acolo sa creasca in voie, pune-i o sapca si aia e. De tuns nu mai merge sa-l tunzi decat o data la 3-5 luni daca ti se pare ca are nevoie. Dar uite eu sunt fata si pun placa, nuantatoare in el si nu l-am tuns nici dupa 5 luni. Daca el e sanatos si creste nu are rost sa-l tunzi. Cu cat il scurtezi cu atat o sa trebuiasca sa tunzi mai mult pentru ca se degradeaza in sus. Daca nu are nevoie da-i pace. Succes.kiss Poate ne arati si o poza cand il ai lung.laughing

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Nu e musai sa mergi la frizer sa ii dai forma. Dar daca mergi totusi, alege un moment cand luna este in crestere (perioada dintre luna noua si luna plina) pentru ca tuns atunci parul va creste mai repede. Dupa ce ajunge suficient de lungut, daca nu sta bine, il poti tine legat in coada ca sa il "potolesti" si sa nu il tunzi prea des.