| Artegor a întrebat:

Salutare tuturor! Ca un nespecialist în ceea ce privește moda, am și eu o curiozitate: există vreun motiv obiectiv, pertinent și concret pentru care sandalele trebuie să fie purtate fără șosete? ( Răspunsurile de genul "așa e bine", "așa se poartă" sau "pentru că e urât dacă nu le porți fără" nu se iau în considerare )

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Depinde.eu port sandale la pantaloni scurti sau 3 sferturi.sandale de piele.

| K0sti a răspuns:

Tine de aspect! In al doilea rand, barbatii nu ar trebui sa poarte sandale! Total inestetic pentru un barbat care se respecta!

| express11 a răspuns (pentru K0sti):

Nici la pantaloni scurti?

| K0sti a răspuns (pentru express11):

Nici! Asta daca ai gusturi! Daca nu, poti merge si in papuci!

| Fatamuntilor a răspuns:

Am vazut destui barbati purtand sandale fara sosete, asa ca poti purta linistit ca nu te faci de ras!

| johnnny123 a răspuns:

Din punct de vedere practic, avantajul sandalelor este ca lasa piciorul sa respire, iar dezavantajul este ca nu il protejeaza la fel de bine ca o incaltare intreaga.

Daca porti sosete la sandale, elimini singurul avantaj (respirabilitatea), fara insa a castiga ceva la capitolul protectie (piciorul este in continuare expus).

Si atunci de ce mai porti sandale?

Iar din punctul de vedere al aspectului, sandalele cu sosete arata ca si cum ti-ai pune slipii peste blugi