| Memesita a întrebat:

Saluut.
Sunt satena si as vrea sa imi fac niste suvite roz sau rosii, insa nu as dori sa folosesc vopsea sau sa imi decolorez parul.
Imi puteti da niste alternative?big grin

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Spray care se duce foarte repede.
Ori nuantatorul, care nu contine amoniac si nu-ti afecteaza parul...si depinde pe care-l alegi, scrie pe cutie la cate spalari rezista.

| Memesita explică (pentru Crisu):

Imi poti spune si unde pot gasi? laughing

| Crisu a răspuns (pentru Memesita):

Nuantatorul il gasesti in orice supermarket la raionul de produse cosmetice. Uita-te la vopsea si vezi ca trebuie sa scrie pe cutie "fara amoniac".
Cat despre spray, din cate stiu eu, il gasesti la magazinele alea gen... cum erau 38-urile inainte. Cred ca stii despre ce vorbesc

13 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Poti incerca si sa-ti pui si o extensie colorata de genul http://bit.ly/1nAMgK7

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Poti cumpara de la d&m un nuantator. Mi-am facut o suvita mov cu el, pe parul saten, si a iesit un roscat. E pe baza de fructe si e nontoxic. Succes!

| alynutza6820 a răspuns:

Hârtie creponată pe care o uzi şi o aplici pe părul ud.

| nikoalexa a răspuns:

Violet de gentiana il gasesti in farmacie costa maxim 10 lei si iti ajunge pentru peste 30 utilizari sau un nuantator din orce magazin

| Memesita explică (pentru nikoalexa):

Am cautat fuzina, care se presepune sa il faca roz, insa nu il gasesc prin farmaciile obisnuite, ci doar la cele care il produc.
Ce culoare iese din violetul de gentiana?

| nikoalexa a răspuns:

Pai daca il faci cu apa mai.multa roz cu mai putina mov spre roz

| nikoalexa a răspuns:

Http://www.roportal.ro/......enaturale/ uite aici mai multe culori atat in bopsele cat si din lucruri care nu afecteaza parului mai multe culori

| Anna1902 a răspuns:

Pentru roscat...nuantator(tine cam 3 luni)

| Mihaela257Yubitza a răspuns:

Foloseste un suvitator nu este deloc scump si se duce dupa cateva spalari eu una am incercat si mi se pare mult mai bun decat celelalte produse
funda?: